Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صنعت در توسعه مناطق کم‌برخوردار

صنعت در توسعه مناطق کم‌برخوردار

عزم بزرگان صنعت در توسعه مناطق کم‌برخوردار

۴۸ پروژه بزرگ صنعتی با عنوان گروه پیشرانان پیشرفت ایران قرار است تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسند که اجرای این پروژه‌ها در راستای تحقق عدالت اجتماعی و گسترش اقتصاد بدون نفت در نقاط مختلف کشور تحقق می‌پذیرد و جانمایی آن‌ها عمدتا در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته در نظر گرفته ‌شده‌ که فولاد اقلید پارس نیز یکی از آن‌ها است.
رضا شریفی مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با اشاره به اینکه شرکت با ظرفیت اسمی سالانه یک‌ میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن‌اسفنجی طراحی‌شده است، اظهار داشت: جانمایی واحد احیا مستقیم شرکت با توجه به فاصله ۶ کیلومتری تا ایستگاه راه‌آهن، وجود خط انتقال گاز فشارقوی (خط انتقال گاز به ارمنستان) و همچنین دسترسی مناسب به جاده‌های مواصلاتی و فاصله مناسب اقلید با مراکز استان‌های یزد، فارس و اصفهان، در ۱۴ کیلومتری شهرستان اقلید انجام گرفت و در روز اول دی‌ ماه ۱۴۰۰، زمین ۱۰۰ هکتاری کارگاه تحویل گرفته شد.
وی با تاکید بر اینکه مسائل زیست‌محیطی در صدر اولویت سرمایه‌گذاران و مجموعه شرکت قرار دارد، افزود: میزان سرمایه‌گذاری این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان خواهد بود که بخشی از آن، از طریق دریافت تسهیلات بین‌المللی و بخشی دیگر به واسطه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) تامین خواهد شد که سهامداران شرکت محسوب می‌شوند.
مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با پیش‌بینی مدت‌زمان ۳۶ ماهه برای اجرای پروژه، گفت: رویکرد شرکت‌ «ومعادن» به‌عنوان سهامدار ۵۱ درصدی، توجه به کل زنجیره و اجرای کامل همه حلقه‌های زنجیره است و با توجه به سودآوری و صرفه اقتصادی که در این رویکرد وجود دارد، برنامه‌ریزی برای تکمیل حلقه‌های دیگر زنجیره و اجرای پروژه‌های زنجیره فولاد این شهرستان و سطح استان فارس در دستور کار قرار دارد.
شریفی با اشاره به انعکاس خبر مهم امضای تفاهم‌نامه خرید پساب میان شرکت فولاد اقلید پارس با آبفای استان فارس در جلسه با استاندار و دیگر صنایع مشغول در استان، بیان کرد: چالش کم‌آبی، معضلی مهم در کشور به حساب می‌آید که اگر با برنامه‌ریزی و مدیریت در راستای استفاده درست از این مایه حیات پیش نرویم، به طور حتم با بحران مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه استفاده از پساب فاضلاب شهرها برای مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز به ‌عنوان یک راهکار موثر در مدیریت مصرف آب به شمار می‌رود، ادامه داد: ایجاد یک واحد صنعتی که بتواند نیاز آبی خود را از پساب تهیه نماید و هیچ چشم‌داشتی به آب‌های زیرزمینی و شرب نداشته باشد، برای ثبات اقتصادی، امنیت اجتماعی و برقراری عدالت اجتماعی منطقه بسیار لازم و ضروری است.
مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با تاکید بر اینکه تمام ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی که با همت گروه پیشرانان پیشرفت ایران قرار است تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسند، در راستای تحقق عدالت اجتماعی و گسترش اقتصاد بدون نفت در نقاط مختلف کشور است، عنوان کرد: تمامی این پروژه‌ها عمدتا در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته در نظر گرفته ‌شده‌اند که فولاد اقلید پارس نیز یکی از آن‌ها است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید