Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته

دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته

حضور و سخنرانی رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان میلگرد و مقاطع برنجی، جناب آقای علی هوشمند در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته.

جناب آقای علی هوشمند، رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان میلگرد و مقاطع برنجی، امروز برابر با دهم ماه مهر در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته حضور بعمل رسانده و در خصوص چالش‌ها و فرصت‌هایی که در صنعت مس و صنایع پایین دست و بالا دست وجود دارد، تحلیل‌های ارزشمندی را ارائه کرده‌ است.

وی در این سخنرانی اظهار داشته است که:

"در سال گذشته در اولین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته حضور داشته‌ و به علت آمار و اطلاعاتی که در خصوص صنعت مس و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت مس توسط رییس سازمان صنایع ملی مس گفته شده، اقدام به سرمایه‌گذاری در صنعت مس در استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز کرده‌ است. اما این صنعت را با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای در خصوص مواد اولیه همراه دیده است.

وی در خصوص این چالش‌ها اظهار داشته که، آنچه که به صنایع پایین‌دستی کمک می‌کند دریافت مواد اولیه از صنایع ملی مس ایران است. چیزی که برای وی مشکلات شدیدی در طی یک سال گذشته ایجاد کرده است. چرا که به علت وجود رانتی که تا سیزدهم شهریور ماه ادامه داشت، قیمت‌ها نصف قیمت بازار بوده و تولیدکنندگانی که به این مواد اولیه دسترسی داشتند، مواد اولیه را دریافت و تبدیل به میلگرد می‌کردند. حتی بسیاری از فعالین این حوزه میلگرد را جای مواد اولیه می‌گرفتند و ذوب می‌کردند، که این مسئله یک رانت صد در صدی برای بسیاری از افراد داشته است. این مسئله تقریبا شش ماه به طول انجامید و بسیاری از کسانی که در صنعت معدن سرمایه‌گذاری کردند نتوانستد که با صنایع مس ایران رقابت کنند و دچار مشکلات عدیده‌ای شدند. از سوی دیگر، در صنایع پایین دستی وجود مشکلاتی همچون کمبود مواد اولیه، گرانی و وجود بی عدالتی‌ها موجب شده بود تا افرادی که از رانت استفاده می‌کنند فعالیت خیلی بهتری داشته باشند.

وی افزوده که برای دریافت سهمیه به صنایع ملی مس ایران مراجعه داشته اما این موسسه اذعان داشته که برای دریافت سهمیه باید از 24 ماهه قبل اقدام می‌کردند که در نتیجه وی موفق به دریافت سهمیه نشده است.

از نگاه علی هوشمند، تولیدکننده میلگرد، مقاطع برنجی، شیرآلات بهداشتی، تولیدکننده میلگرد برنجی برای کارگاه‌های واسطه‌ای، مالک معدن مس و کارخانه فرآوری، «مواد اولیه» برای یک واحد تولید کننده در حقیقت مثل خون در شریان‌های تولید است که اگر نباشد نمی‌تواند هرگز به جایگاه استانداری دست پیدا کند.

وی در خصوص مصرف کنندگان صنایع تبدیلی آماری را به شرح زیر ارائه داده:

در کل ایران 700 واحد سری تراش وجود دارد که 500 واحد در تهران است و مابقی در استان‌های خراسان، اصفهان، آذربایجان شرقی و فارس قرار دارند. این واحدها میلگرد برنج را خریداری و به قطعات تبدیل می‌کنند که این قطعات در حوزه شیرآلات، اتصالات، خودرو، مخابرات و الکترونیک مصرف می‌شود.

وی در پایان سخنان خویش اظهار داشته است که  میزان اشتغالی که این صنعت می‌تواند ایجاد کند بسیار بالا است. شیرالات بهداشتی در ایران چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کیفیت به خوبی توانسته در مقابل تولیدات چینی‌ها بایستد. مهم‌تر از همه توانسته واردات را کاهش و صادرات را افزایش دهد. سخن آخر آنکه اگر مواد اولیه خوبی در اختیار این واحدها قرار بگیرد میزان اشتغال‌زایی و درآمدزایی بیشتری نیز صورت خواهد گرفت".

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید