Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ممنوعیت صادارت سنگ معدنی نیکل اندونزی

ممنوعیت صادارت سنگ معدنی نیکل اندونزی

به گزارش متال آنلاین، اندونزی صادارت سنگ معدنی نیکل‌اش را ممنوع خواهد کرد.

داغ‌ترین خبری که امروز، دوشنبه برابر با پانزدهم ماه ژوئیه در حوزه فلزات منتشر شده است، در مورد فلز نیکل است. قیمت این فلز، امروز به شدت بالا رفت، چرا که گزارشی منتشر شده مبنی بر آنکه اندونزی از سال 2022 صادرات سنگ معدن را ممنوع خواهد کرد.

این خبر موج منفی کسری موجودی را، در بازار ایجاد کرد و باعث شد تا قیمت این فلز با ارزش صعود کند.

بانک ANZ، در طی گزارشی در خصوص مطلب فوق گفته است که:

"ممنوع شدن صادرات سنگ معدنی نیکل اندونزی، نگرانی سرمایه‌گذاران را در خصوص کمبود موجودی بالا برده است، با اینکه که این تحریم برای سال 2022 است و هم اکنون تاثیری محسوسی در بازار نخواهد داشت".

به گفته تحلیگرانی دیگر، در خصوص ممنوعیت کامل صادرات ابهام وجود دارد و بازار نیکل همیشه به اندونزی وابسته بوده است و اگر اندونزی به صورت کامل این صادرات را ممنوع کند بازار واقعا با یک فاجعه رو به رو خواهد شد.

شایان ذکر است که قیمت این فلز نیز در روز جمعه به بالاترین سطح خود در طی سه ماهه گذشته رسیده است.

همچنین، امروز، قیمت اکثر فلزات صنعتی بالا رفت، چرا که از بزرگترین مصرف کننده فلزات جهان(چین) آمارهای امیدوار کننده‌ای منتشر شده است. محتوای این آمارها در خصوص این مطلب بوده که خروجی صنعتی چین در ماه ژوئن به نسبت ماه ژوئن سال گذشته 6.3% رشد داشته است. بر اساس گفته تحلیلگران، این آمار منتشر شده، مژده شرایط و اتفاقات خوبی هستند که نشان می‌دهند حمایت‌های دولت و سیاست‌گذاری‌های آنها به جان گرفتن شرایط اقتصادی کمک کرده است. بعلاوه تحلیلگران اذعان داشته‌اند که تهدیدات بسیاری برای تقاضای مس وجود داشته است اما این اتفاق منجر گشته تا این تقاضا مجددا احیا شود.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید