Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش تولید زنجیره مس

افزایش تولید زنجیره مس

ظرفیت و تولید زنجیره مس

طبق گزارش‌های منتشر شده، ظرفیت و تولید زنجیره مس جهانی در چهار ماه نخست ۲۰۲۲ میلادی افزایش یافت و قیمت جهانی مس نیز با کاهش یک هزار و 660 دلاری به ازای هر تن طی ماه اخیر میلادی، مسیر کاهشی را پیمود. بر اساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس ، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه آوریل ۲۰۲۲ میلادی، حدود هفت میلیون و هفت هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۶ میلیون و ۸۰۸ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۲.۹ درصدی تولید است.
از این میزان، سه میلیون و ۵۳۴ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۰۰ تن آسیا، ۹۹۰ هزار و ۴۰۰ تن آفریقا، ۶۷۸ هزار و ۳۰۰ تن اروپا و ۳۰۹ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به هشت میلیون و ۸۵۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی با میزان هشت میلیون و ۴۲۸ هزار تن، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.
فعالان مس جهانی طی چهار ماهه نخست ۲۰۲۲، حدود هشت میلیون و ۴۴۳ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم طی مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، هشت میلیون و ۱۶۳ هزار تن بود که نشان‌دهنده افزایش ۳.۴ درصدی است. ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی چهار ماهه نخست۲۰۲۲ میلادی، ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی با میزان ۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تن، حدود ۱.۸ درصد افزایش یافت.شایان ذکر است که قیمت جهانی مس با کاهش حدود یک هزار و ۶۶۰ دلاری نسبت به ماه گذشته میلادی، از حدود ۹ هزار و ۴۳۱ دلار به ازای هر تن به حدود هفت هزار و ۷۷۱ دلار به ازای هر تن طی ماه جاری رسیده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید