Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش کمبود خاک روی

افزایش کمبود خاک روی

افزایش کمبود خاک روی

جمیلی، رئیس کمیسیون معادن و صنایع در نشستی، اظهار داشت: با بررسی وضعیت صنعت روی در حوزه بالادست، می‌توان گفت که با توجه به مطلوب بودن تراز LME روی، این صنعت از آینده خوبی برخوردار باشد؛ چراکه قیمت‌ جهانی این فلز افزایش یافته و اگر بتوانیم بزرگ‌ترین چالش این صنعت یعنی کمبود مواد اولیه را برطرف کنیم، این صنعت، هم در زمینه اشتغال‌زایی و هم تنوع‌ بخشی به صادرات کشور، تاثیرگذاری مستقیم و مثبتی خواهد داشت. وی افزود: مهم‌ترین چالش موجود در صنعت روی، تامین مواد اولیه است. به طوری که ظرفیت تولید احداث شده با ظرفیت تامین مواد اولیه همخوانی ندارد و باید راهی یافت تا هرچه زودتر این معضل برطرف شود. متاسفانه در سال جاری، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تاکنون هیچ یک از سهمیه‌های واحدهای فراوری را به آن‌ها عرضه نکرده و خاک معدن انگوران را با قیمتی بالاتر از قیمت پایه در بورس کالای ایران به عرضه گذاشته است که طبیعتا این قیمت برای تولیدکنندکان به هیچ وجه مقرون‌به‌صرفه نیست؛ در نتیجه از این حیث، واحدهای تولیدی در حال حاضر تحت فشار هستند.
وی درمورد صادرات خاک روی، گفت: خاک روی صادرات نمی‌شود و صرفا خاک دارای عیار سولفوره به کشورهای دیگر صادر می‌شوند و تنها دلیل این صادرات هم این است که به غیر از یکی دو شرکت در ایران، واحدهای فرآوری دیگر توانایی و تکنولوژی لازم برایر فرآوری خاک سولفوره را ندارند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید