Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صعود تولید مس در بزرگترین تولیدکننده مس جهان

صعود تولید مس در بزرگترین تولیدکننده مس جهان

علیرغم وجود بحران در بزرگترین تولیدکننده مس جهان، این کشور افزایش تولید مس را گزارش کرده است.

به گزارش متال آنلاین، لوچیانو سیانی، مدیر ارشد مالی کمپانی واله اعلام کرده است که، واله برزیل شاهد بازگشت اقتصادی «بسیار نیرومند» چین، بازار اصلی صادرات این معدن سنگ آهن، است. وی در ادامه افزوده که، فعالیت‌های صنعتی (در چین) عملا در سطح عادی خود هستند. ساخت و سازهای عمرانی نیز روزانه در حال افزایش هستند و سهام سنگ آهن و فولاد هم در حال سقوط است.

اوایل ماه مارس، ویروس کرونا در امریکای جنوبی شیوع پیدا کرد. از آن زمان تاکنون شیلی بیش از 24.000 مبتلا و 285 مرگ گزارش کرده است. بخش اعظمی از اقتصاد این کشور تعطیل شده  و تعداد زیادی از مردم در قرنطینه هستند.

خاطر نشان می‌کنیم شیلی بزرگترین تولیدکننده مس در جهان است که بخاطر بحران پیش آمده برخی معادن کوچک تا متوسطش تعطیل شدند و یا عملیات‌هایشان را محدود کردند، اما معادن بزرگش همچنان به فعالیت‌ها و عملیات‌های خود ادامه دادند.

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی آژانس دولتی مس در شیلی (کوچیلکو)، معادن بزرگ مس این کشور در ماه مارس، علیرغم وجود بحران کرونا، افزایش تولید داشته‌اند. تولید در کودلکو بزرگترین کمپانی معدنی مس در جهان، 14.8% در ماه مارس و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. کوچیلکو همچین گفته است که، خروجی کودلکو (میزان تولیدش) در سه ماهه اول سال 2020 معادل 4.2% افزایش داشته است.

معدن مس BHP's اسکوندیدا که یکی دیگر از معادن بزرگ مس شیلی است، در ماه مارس 0.9% افزایش در تولید داشته است.

بعلاوه، معدن بزرگ مس Collahuasi در شمال شیلی که معدن مشترک کمپانی‌های آنگلو آمریكایی و گلنكور است، شاهد افزایش تولید، معادل 6.8%، در ماه مارس و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده است.

با وجود اینکه ویروس کرونا اقتصاد کشور شیلی را فلج کرده و بسیاری از مشاغل غیرضروری دیگر را تعطیل کرده، اما صنعت مس این کشور سرپا ایستاده و به عملیات‌های خود ادامه داده است.

کودلکو در بیانیه‌ای اعلام کرده است که، با وجود اختلالاتی که ویروس کرونا بوجود آورده، این کشور برنامه‌های تولید و محموله خود را در 2020 حفظ می‌کند.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید