Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چرایی افزایش چشمگیر بهای آلومینا

چرایی افزایش چشمگیر بهای آلومینا

استحکام، سختی و همچنین دیرگدازی بالا، تنها برخی از ویژگی‌های آلومینا یا اکسید آلومینیوم است.این پودر که ماده اولیه تولید فلز آلومینیوم به شمار می‌آید، در چند هفته اخیر افزایش چشمگیر و البته غیرمنتظره‌ای را در بازار جهانی تجربه کرده است.

وب‌سایت متال‌ماینر ۹ ماه پیش و در ابتدای سال جاری میلادی پیش‌بینی کرده بود که تقاضای جهانی آلومینیوم در این سال افزایشی خواهد بود. این افزایش بیش از همه از سوی چین و به ویژه بخش‌های املاک و مستغلات و خودروی چین رقم خواهد خورد. در کنار رشد تقاضای این کشور آنچه می‌تواند از جهتی دیگر به افزایش تقاضای این فلز در بازار جهانی بینجامد، طرح دونالد ترامپ مبنی بر صرف هزینه‌ای میلیاردی برای نوسازی زیرساخت‌های امریکا‌ست.

با وجود پیش‌بینی این حجم از تقاضا در زمینه آلومینیوم، این وب‌سایت از سویی دیگر ۳ فاکتور را در سال جاری میلادی به عنوان موانعی بر سر راه تولید آلومینیوم معرفی می‌کند که به کاهش عرضه و به دنبال آن افزایش قیمت می‌انجامد. موانع تجاری، آلودگی و کمبود مواد اولیه دلایلی است که متال مایز در زمینه کاهش عرضه این فلز عنوان کرده است. در نهایت در اواسط ماه نهم میلادی بهای پودر آلومینا به عنوان ماده اولیه سازنده آلومینیوم افزایش چشمگیری پیدا کرد و به همین دلیل در یک ماه اخیر خبرساز شد. امیر صباغ مدیریت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو درکانال تلگرامی کامودیتی در این باره می‌نویسد: آلومینا ماده اولیه تولید آلومینیوم، روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) در بنادر استرالیا به عنوان بزرگترین کشور تولیدکننده آن با جهش ۸/۵ درصدی به ۳۷۵ دلار در هر تن رسید که بالاترین سطح قیمت ۶ سال گذشته است و در نتیجه این افزایش انتظار تقویت قیمت آلومینیوم می‌رود.
وی همچنین در این‌باره توضیح داد: چندی پیش از این نیز این ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم رویه‌ای بی‌ثبات داشت که در نتیجه آن تولیدکنندگان از ارائه قیمت خودداری می‌کردند و تاجران اعتبار قیمت خود را یک روزه صادر کرده و روز بعد آن را بالا می‌بردند. قیمت‌ها در طول یک ماه ۱۶ درصد افزایش یافته و تقاضا همچنان بیش از عرضه بوده و در نهایت موجودی انبارها در حال خالی شدن است.

وب‌سایت پلتس در خبری در این باره می‌نویسد: در هفته گذشته و همزمان با افزایش قیمت آلومینا در استرالیا بهای این ماده در چین به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ آن به اوج ۹ سال خود رسید.

این وب‌سایت این افزایش بها را برآمده از محدودیت‌های موجود در عرضه بوکسیت اعلام کرده است. در اواخر هفته گذشته همچنین قیمت آلومینا در چین به ۳۲۹۰ یوآن (۵۰۳ دلار) در هر تن رسید. این رقم، هم نسبت به هفته پیش از آن افزایش داشته و هم نسبت به بهای این پودر در یک ماه گذشته رشدی ۳۳ درصد را تجربه کرده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید