Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش چشمگیر واردات کنسانتره مس

افزایش چشمگیر واردات کنسانتره مس

در کشور چین، واردات کانه و کنسانتره مسی طی ماه سپتامبر افزایش یافت و به بیشترین سطح در شش‌ماه اخیر رسید.

تحلیلگران دلیل رشد مذکور را بهبود تقاضا در روزهای پیش از آغاز مذاکرات قراردادی و شرایط مناسب تولید در مهم‌ترین معادن دنیا می‌دانند. همچنین به‌دلیل این‌که تقاضای بیشتری از سمت قراضه روانه بازار مس تصفیه شده است، واردات نیم‌ساخته‌ها و محصولات ساخته‌‌شده مسی نیز به بیشترین سطح خود از ماه مارس رسید. محدودیت‌های اخیر دولت چین برای واردات قراضه، مهم‌ترین عامل افزایش این تقاضا بوده است.

بر اساس این گزارش، چین طی ماه سپتامبر 1/47 میلیون تن کانه و کنسانتره مس وارد کرد که بیشترین میزان ثبت‌شده از ماه مارس است. در ماه مارس این کشور 1/63 میلیون تن واردات داشت. همچنین، حجم واردات چین در ماه سپتامبر 2درصد نسبت به ماه پیش از آن بیشتر است و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، رشد 6درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش متال بولتن در پایان تاکید می‌کند که افزایش واردات کنسانتره، ناشی از بهبود تقاضای واحدهای ذوب و تلاش آن‌ها برای پرکردن ذخایر این واحدهاست؛ چراکه در اواخر ماه اکتبر، مذاکرات سالانه برای تعیین تعرفه‌های ذوب و پالایش قراردادی آغاز خواهد شد و واحدهای ذوب خود را برای این رویداد آماده می‌کنند. علاوه بر این، بهبود عملکرد تولیدکنندگان مهم مس در دنیا طی ماه‌های گذشته که به‌دلیل وقفه‌های تولیدی کمتر بوده است نیز، به معنی دسترسی بیشتر به کنسانتره برای واردات است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید