Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
شناسایی آخرین تکنولوژی و دستاوردها فولاد و ریخته گری

شناسایی آخرین تکنولوژی و دستاوردها فولاد و ریخته گری

دومین کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی متال آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، دومین کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم به ابتکار شرکت فولاد هرمزگان سوم و چهارم اسفندماه امسال در بندرعباس برگزار خواهد شد. محورهای این کنفرانس در ۱۶ سرفصل تعیین شده و قرار است که کارشناسان، پژوهشگران و دانشگاهیان در مدت دو روز آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی خود را در این رویداد بزرگ علمی ارائه کنند. در همین راستا، شاهین زارع، مدیر متالورژی، طراحی و توسعه محصولات شرکت فولاد هرمزگان گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور ما به صورت سنتی وجود داشته و در سال‌های اخیر ارتقا پیدا کرده است ولی نیاز است که به این ارتباط عمق داده شود مخصوصا در صنایعی که در کشور راهبردی و استراتژیک هستند. در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به صنعت فولاد کشور شده و این صنعت جایگاه خاصی در ارزآوری کشور داشته و به دلیل تکمیل ظرفیت‌های توسعه‌ای فولاد و تولید مازاد بر نیاز کشور محصولات فولادی در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. لذا دو موضوع ارتقا کیفیت محصولات و کاهش بهای تمام شده دو موضوع کلیدی است که بقای شرکت‌های فولادی را در این بازارها تضمین می‌کند.
موضوع دیگری که در سال آینده ممکن است ما را در این حوزه دچار چالش کند، بحث قیمت ارز از یک طرف و افزایش قیمت هزینه‌های تولید است که ارتباط مستقیمی به مباحث مواد اولیه و هزینه‌های جانبی تولید و هزینه انرژی داشته که شرکت‌هایی که جدی در بحث کاهش بهای تمام شده تلاش نکنند، قطعا دچار مشکل خواهند شد. حضور این شرکت‌ها در بازارهای رقابتی جهانی تابع شرایط داخلی ما نیست و ما باید با قدرت در این بازارها حضور داشته باشیم. لذا کمک و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران در بحث کیفیت محصولات و کاهش بهای تمام شده بسیار اثرگذار خواهد بود. هر اقدام و پژوهشی که بتواند کیفیت محصولات ما رو افزایش داده و هزینه‌های تولید را کاهش دهد، قطعا به پایداری صنعت فولاد کمک خواهد کرد. حوزه‌های فرایندی، مواد اولیه ،بهره‌وری نیروی انسانی و تجهیزات می‌تواند مسقیما در کاهش بهای تمام شده اثرگذار بوده و بروی این موضوعات می‌توان کارهای پژوهشی صورت گیرد. در کمک به این ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند نقش ارزنده داشته باشند و حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت باشند. نیازهای صنعت را به دانشگاه انتقال داده و دانش رسوب کرده در دانشگاه را توسعه داده و تبدیل به پروژه‌های اجرایی صنعتی کنند.
برگزاری کنفرانس‌های تخصصی در زنجیره تولید فولاد می‌تواند متخصصین آن حوزه را گرد هم آورده و می‌توانند با هم‌اندیشی نخبگان صنعتی و دانشگاهی در کنار هم اثرات خوبی در این حوزه‌ها ایجاد کند. همچنین با توجه به مشکلات آب و انرژی در مناطق مرکزی کشور و توجه ویژه دولت به بحث سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بندر عباس این کنفرانس می‌تواند محلی برای معرفی پتانسیل‌های استان هرمزگان به سرمایه‌گذاران در حوزه تولید فولاد باشد. شناسایی آخرین تکنولوژی‌ها و دستاوردها در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد؛ شناسایی مشکلات و نیازهای تکنولوژی و بومی‌سازی قطعات در جهت رفع موانع تئوریک توسعه‌ای و فناورانه؛ شناسایی تمام متصدیان و متخصصان داخلی و خارجی در زمینه فولادسازی و ریخته‌گری پیوسته و برنامه ریزی برای آینده؛ ارتقای ارتباط بین صنعت و دانشگاه با نگاه تخصصی مورد نیاز صنعت فولاد کشور؛ توجه ویژه به نخبگان دانشگاهی فعال در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و همچنین معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در منطقه هرمزگان در خصوص تولید فولاد و نیازهای صنعتی فولادسازان استان هرمزگان از اهداف اصلی کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم است.
وی گفت: این کنفرانس به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد و تاکنون استقبال خوبی صورت گرفته و سعی شده است که بیشتر زمان کنفرانس به ارائ‌ها و کارگاه‌های تخصصی این حوزه پرداخته خواهد شد و نگاه تخصصی و عملیاتی به این کنفرانس از سایر جنبه‌های کنفرانس‌های عمومی که برگزار می‌شود، قطعا پررنگ‌تر خواهد بود. ارائه تخصصی فولادسازی توسط اساتید بین‌المللی به صورت مجازی خواهیم داشت و همچنین کارگاه‌های تخصصی توسط صنعتگران و پزوهشگران دانشگاهی ارئه می‌شود. بخش ارائه مقالات دانشگاهی، صنعتی را توسط پژوهشگران انجام خواهد شد. مباحث تجربه برتر و ایده برتر رو خواهیم داشت که با یک نگاه نوآورانه به این حوزه صنعت شده است و یک اشتراک‌گذاری تجربیات صنعتی رو خواهیم داشت. همچنین، رونمایی از یک محصول بومی‌سازی شده را توسط فولاد هرمزگان در برنامه دیده شده است. مباحث چالش‌های فناورانه در زمینه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم نیز برنامه‌ریزی شده است که این چالش‌ها از شرکت‌های بزگ تولیدکننده فولاد کشور بوده و شرکت‌ها و مراکز پژوهشی می‌توانند با حضور در این کنفرانس به صورت رودرو با متخصصین صنعتی در خصوص این موارد بحث و گفت‌وگو کرده و پیشنهادهای خود را در راه حل این چالش‌ها ارائه کنند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید