Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
شناسایی نه ماده معدنی کلیدی انرژی پاک

شناسایی نه ماده معدنی کلیدی انرژی پاک

شناسایی نه ماده معدنی کلیدی انرژی پاک

به نوشته بلومبرگ، فناوری‌های بدون انتشار مانند وسایل نقلیه الکتریکی (EVs)، پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی و راکتورهای هسته‌ای برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مرتبط با انرژی و تحقق اهداف خالص صفر تا سال 2050 حیاتی هستند. در گرافیک زیر ۹ ماده معدنی حیاتی برای این فناوری‌ها و نرخ رشد ترکیبی پیش‌بینی‌شده سالانه آنها (CAGR) در اندازه بازار جهانی از ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ را بررسی کنیم.


کبالت : پایداری و طول عمر باتری ها را به حداکثر می رساند. کبالت بخشی از ترکیب شیمیایی 63 درصد از باتری های EV در سراسر جهان است.
مس : برای هدایت در زیرساخت های الکتریکی، از جمله ایستگاه های شارژ باد، خورشیدی و برق الکتریکی ضروری است. به طور کلی، سیستم های انرژی تجدیدپذیر می توانند تا شش برابر مس بیشتری نسبت به سیستم های سنتی مصرف کنند.
گرافیت : بزرگترین جزء باتری‌های لیتیوم یونی که برای خودروهای الکتریکی و ذخیره انرژی استفاده می‌شود.
لیتیوم : جزء ضروری الکترولیت ها در باتری های EV و سیستم های ذخیره انرژی مبتنی بر لیتیوم است. انتظار می رود تا سال 2030، 95 درصد از تقاضای لیتیوم از باتری ها تامین شود.
منگنز : به عنوان الکترود در بسیاری از باتری‌های لیتیوم یون برای خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود.
نیکل : یک عنصر کلیدی در کاتدهای باتری، که چگالی انرژی بالاتر و برد رانندگی طولانی‌تری را برای خودروهای برقی ارائه می‌دهد.
خاک های کمیاب: یک جزء حیاتی در آهنرباهای مورد استفاده در توربین های بادی و خودروهای الکتریکی.
نقره : برای رسانایی در پنل های خورشیدی و سایر زیرساخت های الکتریکی ضروری است و دارای بالاترین رسانایی الکتریکی و حرارتی در بین تمام فلزات است.
اورانیوم : سوخت نیروگاه های هسته ای که می تواند انرژی قابل ارسال و کم کربن را به شبکه برق ارائه دهد. انرژی هسته ای به عنوان دومین شرکت کننده بزرگ در تولید برق با کربن کم رتبه بندی می شود.
رشد پیش بینی شده برای مواد معدنی انرژی پاک
با افزایش تقاضا برای فناوری‌های انرژی پاک، انتظار می‌رود تقاضا برای اجزای ضروری آنها نیز افزایش یابد و راه‌هایی را برای سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بازار پویای انرژی پاک فراهم کند.
در زیر نرخ رشد سالانه ترکیبی پیش‌بینی‌شده (CAGR) برای هر یک از این مواد معدنی را فهرست می‌کنیم، که میانگین رشد سالانه آنها در اندازه بازار در یک دوره مشخص، با در نظر گرفتن اثرات ترکیب‌سازی است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید