Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
دستیابی ایران به فناوری تولید آهن‌اسفنجی به شکل بریکت‌گرم

دستیابی ایران به فناوری تولید آهن‌اسفنجی به شکل بریکت‌گرم

مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری از افتتاح نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی به شکل بِریکِت گرم در آینده نزدیک خبر داد.

مرتضی فغانی با اشاره به اینکه تکنولوژی تولید این نوع از فولاد اسفنجی تا پیش از این در انحصار چند کشور معدود بود، گفت: به این ترتیب ایران سومین کشور دارنده تکنولوژی تولید بریکت گرم در خاورمیانه و نهمین کشور دارنده این فناوری در دنیاست.

وی محل افتتاح این کارخانه را که با هزینه ای بالغ بر 1000 میلیارد تومان احداث شده است استان هرمزگان دانست و گفت: این کارخانه قرار است در سه مرحله و با ظرفیت تولید سالانه 5 میلیون تن آهن اسفنجی به بهره برداری برسد که در مرحله نخست، میزان تولید آن 1 میلیون و 500 هزار تن برآورد شده است.

فغانی با بیان اینکه ماندگاری بالا و مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهمترین ویژگی های بریکت گرم است خاطر نشان کرد: این کارخانه برای 350 نفر بصورت مستقیم و برای 4 هزار نفر بصورت غیرمستقیم شغل ایجاد می کند.
وی از اینکه عملیات احداث این کارخانه بدلیل نبود بودجه با تاخیر آغاز شده است ابراز تاسف کرد و گفت: برهمین اساس در سه سال گذشته مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری با تخصیص بودجه مناسب و حمایت های مالی شرایط افتتاح فاز اول کارخانه تولید آهن اسفنجی را فراهم کردند.

فغانی با اشاره به اینکه این کارخانه که در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس واقع شده است می تواند بخش قابل توجهی از نیاز داخل کشور را برطرف کند دسترسی به آبهای آزاد خلیج فارس و راه ترانزیت آبی، ریلی و هوایی را از ویژگی های محل احداث آن دانست.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید