Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران به جمع سازندگان موتورهای با توان بالا پیوست

ایران به جمع سازندگان موتورهای با توان بالا پیوست

با کامل شدن کار طراحی و ساخت موتور اصلی قفسه‌های نورد نهایی واحد نورد گرم فولاد مبارکه، ایران به جمع سازندگان جهانی موتورهای جریان مستقیم با توان بالا پیوست.

احمد ذوالفقار بیک با بیان این خبر اظهار کرد: این موفقیت با ساخت قسمت چرخان(آرمیچر) موتورهای قفسه‌های نهایی نورد گرم فولاد مبارکه در داخل کشور و با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی حاصل شد. وی تاکید کرد: با ساخت این آرمیچر جریان مستقیم(DC) که توانی معادل ۳/۶ مگاوات دارد، بیش از ۶۰میلیارد ریال برای فولاد مبارکه صرفه‌جویی شد و از این پس برای هر بار ساخت این تجهیز، از خروج مبالغ قابل ملاحظه‌ای ارز از کشور جلوگیری می‌شود. رییس خرید قطعات یدکی تولید داخل و قطعات گردشی فولاد مبارکه افزود: با توجه به سیاست فولاد مبارکه مبنی بر استفاده حداکثری از توانمندی سازندگان داخلی و مشکلاتی که برای تامین این تجهیز از طریق سازنده اصلی خارجی به دلیل تحریم‌ها وجود داشت، واحد خرید قطعات یدکی تولید داخل و دفتر فنی تعمیرات نورد گرم تصمیم به ساخت آرمیچر موتور ۳۶۸۰ کیلوواتی نورد گرم گرفت.

به این منظور ابتدا سازندگان توانمند در این زمینه شناسایی شدند و کار ساخت داخل تجهیز یادشده با همکاری شرکت یاد شده و کارشناسان فولاد مبارکه آغاز شد. وی یادآوری کرد: به دلیل اینکه این تجهیز قبلا از شرکت‌های آنسالدو و ایراسکو تامین می‌شد، نقشه‌ها و مدارک کافی برای ساخت وجود نداشت، بنابراین از شرکت برنده درخواست شد، با مراجعه به فولاد مبارکه و شرکت در جلسات کارشناسی و مهندسی معکوس از روی آرمیچر قبلی، اطلاعات لازم برای ساخت را استخراج کند و در مدت ۳ سال، تجهیز یادشده ساخته و تحویل فولاد مبارکه شد. ذوالفقار بیک تصریح کرد: با ساخت این آرمیچر، موتور بسیار بزرگ ۳۶۸۰ کیلوواتی نورد گرم به‌طور تقریبی صد در صد در داخل ساخته شد، چراکه قبلا نیم ثابت‌کننده‌های (استاتور) این موتور نیز از سوی شرکت توربوژنراتور ساخته شده بود و دو سال است در خط تولید قرار دارد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید