Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد ۱۴ درصدی تولید فولاد کشور

رشد ۱۴ درصدی تولید فولاد کشور

مدیرعامل مجموعه فولاد مبارکه گفت: در حالیکه تولید فولاد در کشور در ۸ ماهه سال ۹۵ حدود ۷ میلیون و ۴۵۵ هزار تن بوده، این رقم در ۸ ماهه امسال به ۸ میلیون و ۶۳۰ هزار تن رسیده که رشد ۱۴ درصدی را در تولید فولاد شاهد بوده‌ایم.

بهرام سبحانی مدیرعامل مجموعه فولاد مبارکه با بیان اینکه در مجموعه فولاد مبارکه حدود 17 هزار اشتغال مستقیم و 330 هزار اشتغال غیرمستقیم وجود دارد گفت: در حالیکه روند تولید فولاد در کشور در سال 95 حدود 7 میلیون و 455 هزار تن بوده، این رقم در 8 ماهه به 8 میلیون و 630 هزار تن رسیده که رشد 14 درصدی را در تولید فولاد شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به آمار تولید تختال (فولاد خام) در سال 1404 گفت: بر اساس هدفگذاریهای انجام شده بایستی ایران در سال 1404، 55 میلیون تن فولاد خام تولید کند که سهم فولاد مبارکه حدود 25 میلیون تن می‌باشد. این در حالیست که امروز رقم تولید فولاد 10.3 میلیون تن در 3 مجموعه فولادسازی تحت نظر فولاد مبارکه می‌باشد.

سبحانی با اشاره به سهامداران اصلی مجموعه فولاد مبارکه گفت: 30 درصد سهام این مجتمع مربوط به سهام عدالت، 17 درصد مربوط به شرکت دولتی ایمیدرو، 14 درصد شستا و حدود 20 درصد متعلق به سهامداران خرد فعال در بورس اوراق بهادار می‌باشد.

مدیر عامل مجموعه فولاد مبارکه گفت: در حال حاضر ظرفیت فولادسازی در مجتمع فولاد مبارکه 10 میلیون تن،‌ ظرفیت واحد نورد گرم 7 میلیون تن، واحد ریخته‌گری 10 میلیون تن، نورد سرد 1.5 میلیون تن، گالوانیزه 0/2 میلیون تن و ورق رنگی 0/1 میلیون تن می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه سنگ آهن به عنوان مواد اولیه تولید فولاد از معاون چادرملو و گل‌گهر تامین می‌شود گفت: در حال حاضر مجتمع فولاد مبارکه صاحب 10 درصد از سهام هر یک از معادن ذکر شده می‌باشد. همچنین 96 درصد مالکیت مجتمع فولاد هرمزگان در اختیار مجتمع فولاد مبارکه می‌باشد.

سبحانی با بیان اینکه سرمایه ثبتی مجتمع فولاد مبارکه 7500 میلیارد تومان می‌باشد گفت: ارزش کل دارایی‌های این مجتمع 30 هزار میلیارد تومان بوده که حدود یک درصد از جی دی پی کل کشور و 5 درصد از جی دی پی کل کشور را تشکیل می‌دهد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید