Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد مبادلات تجاری ایران و قطر

رشد مبادلات تجاری ایران و قطر

رشد مبادلات تجاری ایران و قطر

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عباس عبدالخانی، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در قطر، از رشد مبادلات تجاری ایران و قطر در دو ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: بنا به گزارش آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، آمار مبادلات تجاری فی مابین جمهوری اسلامی ایران و قطر طی دو ماه نخست۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱درصد رشد را تجربه کرده است. به گفته وی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی، آبزیان، خشکبار، فرش، مصالح ساختمانی و مواد معدنی در دسته مهم‌ترین اقلام صادراتی ایران به قطر جای می‌گیرند.
عبدالخانی با تاکید بر توسعه و گسترش سطح روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور افزود: روابط سیاسی پایدار و دور از تنش بین ایران و قطر بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری فراهم کرده است که می‌توان از آن به عنوان فرصتی جهت هم‌افزایی و تعمیق روابط تجاری بهره‌برداری کرد؛ از آنجا‌ که رهبران سیاسی دو کشور بر لزوم تقویت روابط تجاری تاکید دارند، این حمایت‌ها می‌تواند زمینه‌های همکاری‌های اقتصادی بین بخش‌های خصوصی ایران و قطر را ایجاد کند و شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران دو کشور با اطمینان بیشتری به فعالیت‌های تجاری مشترک بپردازند.
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در قطر با اشاره به مزیت همجواری و نزدیکی دو کشور تصریح کرد: نزدیکی جغرافیایی می‌تواند هزینه‌های حمل‌ونقل را کاهش و زمان رسیدن کالاها به مقصد را کوتاه‌ کند و درنتیجه، تبادل کالاها بین دو کشور سریع‌تر و اقتصادی‌تر انجام می‌شود.
عبدالخانی ضمن برشمردن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای ایران در زمینه مواد غذایی و محصولات کشاورزی توضیح داد: بازار قطر به این محصولات نیاز دارد و ایران می‌تواند به‌عنوان یک تامین‌کننده مطمئن و پایدار وارد عمل شود. محصولات کشاورزی ایران به‌دلیل کیفیت بالا و نزدیکی مسافت، می‌تواند به راحتی سهم قابل توجهی از بازار قطر را تصاحب کنند و وابستگی این کشور به واردات از دیگر کشورها را تقلیل دهد. وی در پایان بیان کرد: به نظر می‌رسد توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و قطر می‌تواند به تنوع‌بخشی اقتصاد دو کشور کمک ‌کند. ایران با تنوع منابع طبیعی و تولیدات کشاورزی و قطر با داشتن بازار مصرفی پویا می‌توانند مکمل یکدیگر در توسعه و گسترش روابط اقتصادی و تجاری باشند. از این رو، تلاش برای تعمیق و گسترش این روابط باید به‌عنوان یکی از اولویت‌های استراتژیک دو کشور در نظر گرفته شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید