Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد هشت درصدی صادرات فولاد

رشد هشت درصدی صادرات فولاد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت از رشد هشت درصدی صادرات فولاد در دو ماهه نخست امسال خبر داد و گفت : حجم صدور کالای تولیدی در این بخش به رقم بیش از یک میلیون و 300 هزار تن رسید .

« جعفر سرقینی » خاطرنشان ساخت: مجموع صادرات فولاد خام پارسال به رقم 5.8 میلیون تن رسید که از این رقم سه میلیون و 950 هزار تن فولاد خام، و بقیه تولیدات مربوط بود .

رشد هشت درصدی صادرات فولاد، چهاردهمین فولاد ساز جهان در دوره 2 ماهه نخست امسال درحالی روی داد که واحد های بزرگ فولادی ایران ( از جمله ذوب آهن و فولاد مبارکه ) کاهش صادرات داشتند.

صادرات واحد های بزرگ فولادی کشور در اردیبهشت 96 نسبت به ماه مشابه پارسال کاهش 24 درصدی داشت، اما عملکرد 2 ماهه افت یک درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال 95 را نشان می دهد.

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، پیشتر اعلام کرد: پارسال با تولید 18.5 میلیون تن فولاد خام، جمهوری اسلامی برای نخستین بار رکورد شکنی در زمینه تولید داشت و در واقع نشان داد دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی تولید فولاد خام در قالب سند چشم انداز 1404، بلندپروازی نیست.

انتظار می رود در قالب سند یاد شده، میزان صادرات کشورمان حداقل به 15 میلیون تن برسد .
سرقینی اضافه کرد: میزان تولید فولاد خام در مدت 2 ماهه 96 حدود 3.5 میلیون تن شد که نسبت به مدت مشابه در سال 95 رشد 18 درصدی را ثبت کرد .

پارسال اعلام شد: ظرفیت فولاد خام کشور به حدود 28 میلیون تن رسید و انتظار می رود امسال به 32 تا 33 میلیون تن برسد .

سرقینی یادآور شد : پارسال رقم صادرات 6 میلیون تن هدف گذاری شده بود که رقم 5.8 میلیون تن محقق شد و برای امسال نیز پیش بینی 25 میلیون تن شده تا از این رقم صادرات هشت میلیون تنی تحقق یابد .

تولید فولاد خام در دولت یازدهم رشد بیش از 28 درصدی را در دوره 95- 1392 ثبت کرد، 1391 به عنوان سال پایانی عملکرد دولت دهم بالغ بر 14 میلیون و 361 هزار تن فولاد خام به تولید رسید که این رقم در سال 95 برابر با 18 میلیون و 466 هزار تن شد .

سال گذشته زنجیره فولاد و تولیدات پایین دستی به میزان 6 میلیون و697 هزار و 197 تن به ارزش 2 میلیارد و 699 میلیون دلار شد که در مقایسه با سال 94 از نظر وزنی 49 درصد و از لحاظ ارزش 0.3 درصد رشد یافت .

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید