Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد ۳ درصدی تقاضای فولاد در سال ۲۰۱۸

رشد ۳ درصدی تقاضای فولاد در سال ۲۰۱۸

درسال ۲۰۱۸ میلادی تقاضای فولاد در دنیا بدون در نظر گرفتن چین با نرخ ۳ درصد رشد می‎کند که ۰.۴ درصد بیش از سال جاری خواهد بود.

سال ۲۰۱۷ به پایان خود نزدیک شده است و تمامی رسانه‎ها و مراکز مطالعاتی اقدام به پیش بینی بازار در سال ۲۰۱۸ کرده اند.پیش‎بینی بازار در برخی از گزارش‌ها، پیش‎بینی‌های قیمتی است و در برخی دیگر از گزارش‌ها در مورد میزان تقاضا و عرضه اطلاعاتی ارائه شده است.

این در حالی است که اتحادیه بین‎المللی آهن و فولاد اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ میلادی تقاضای فولاد در دنیا بدون در نظر گرفتن چین ۳ درصد رشد می‎کند در حالیکه نرخ رشد تقاضا در سال جاری برابر با ۲.۶ درصد برآورد شده است.

اما سؤال این است که با لحاظ شدن چین در این برآورد به چه رقمی در مورد میزان تولید و تقاضای فولاد می‎رسیم؟ برخی از تحلیل‎ها از رشد ۱۲.۵ درصدی تقاضای فولاد در چین در سال ۲۰۱۸ میلادی حکایت دارد که نرخ بسیار بالایی است ولی اتحادیه بین‎المللی فولاد این پیش بینی را غیر قابل قبول و نادرست می‎داند.

در گزارش این اتحادیه آمده است: مطالعات دقیق‎تر نشان دهنده این است که تقاضای فولاد چین در سال آتی نسبت به سال جاری رشدی نخواهد داشت.

دلیل اینکه در برخی از مطالعات از رشد تقاضا صحبت شده است این است که هم اکنون اطلاعات دقیق‎تری در مورد میزان تولید و عرضه در بازار وجود دارد. در سال‌های قبلی بخشی از تقاضای بازار توسط تولیدکنندگانی که در اقتصاد زیر زمینی فعالیت می‌کردند تامین می‎شد به همین دلیل آماری در مورد میزان تولید و مصرف آنها نبود ولی به دنبال اجرای طرح اصلاحات صنعت فولاد در چین و تعطیل شدن شمار زیادی از واحدهایی که به طور غیرقانونی و با راندمان پایین کار می‎کردند، هم اکنون آمار در مورد میزان تولید و تقاضا رسما موجود است و به همین دلیل برخی از تحلیل گران بدون توجه به این تغییر مهم در ساختار صنعت فولاد در مورد رشد۱۰ درصدی تقاضا در سال ۲۰۱۷ میلادی و رشد ۱۲.۵ درصدی در سال آتی صحبت می‎کنند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید