Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد صادرات معدن و صنایع معدنی

رشد صادرات معدن و صنایع معدنی

رشد صادرات معدن و صنایع معدنی 

درچند ماه گذشته، ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از 11میلیارد دلار عبور کرد که زنجیره فولاد سهم 5.19میلیارد دلاری را از رقم فوق در اختیار داشت.از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۱ به رغم کمبودهای تامین انرژی، ارزش صادرات این حوزه به ۱۱میلیارد و ۸۹میلیون دلار رسید که از نظر وزنی رشد ۴درصدی و از نظر ارزش افت ۵درصدی پیدا کرد.طی این مدت زنجیره فولاد سهم ۵٫۱۹میلیارد دلاری را از رقم فوق در اختیار داشت. پس از آن زنجیره مس با سهم ۱٫۴۲میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت. زنجیره آلومینیوم نیز با سهم ۹۳۷ میلیون دلاری در رتبه سوم صادرات معدن و صنایع معدنی طی مدت مورد اشاره جای گرفت. بخش روی نیز با صدور ۵۵۲ میلیون دلاری در جایگاه بعدی ایستاد.
از سوی دیگر ارزش واردات معدن و صنایع معدنی به ۴میلیارد و ۴۷۴میلیون دلار رسید که ۲۳درصد از نظر ارزش و ۴درصد از نظر وزنی رشد پیدا کرد. زنجیره فولاد سهم یک‌میلیارد و ۴۴۵میلیون دلاری از رقم واردات را کسب کرد. ارزش واردات آلومینیوم به ۳۱۲میلیون دلار و زنجیره مس و صنایع پایین‌دستی به ۲۵میلیون دلار رسید.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید