Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد صادرات ایران به ترکیه

رشد صادرات ایران به ترکیه

صادرات ایران به ترکیه رشد پیدا کرد

صادرات ایران به ترکیه در چهار ماهه ابتدایی سال جاری میلادی با رشد ۶۰ درصدی به یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار رسید.
آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی، رشد ۳۸ درصدی داشته است. مبادلات تجاری در این بازه زمانی، دو میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار اعلام شده و این رقم در مدت مشابه سال قبل، یک میلیارد و ۵۷۴ میلیون دلار بوده است.
صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۲، با رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده و به ۹۴۴ میلیون دلار رسیده است. ترکیه طی چهار ماهه ابتدایی سال قبل، ۷۹۹ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. واردات ترکیه از ایران در چهار ماهه نخست امسال، رشد قابل توجه ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال پیش، ۷۷۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال، به یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار افزایش یافته است.
لازم به ذکر است که ایران نوزدهمین مقصد صادراتی و همچنین منبع واردات ترکیه در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۱ شناخته شده است. در ۱۲ ماهه سال میلادی گذشته، تجارت ایران و ترکیه با رشد ۵۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به پنج میلیارد و ۵۹۴ میلیون دلار رسیده بود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید