Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد تولید مس‌محتوا وکنسانتره مس

رشد تولید مس‌محتوا وکنسانتره مس

طبق مقایسه‌های صورت گرفته از اوایل نیمه‌ی سال‌های 95 و 92 مشخص گردید که ، تولید کنسانتره مس به میزان 36.5 درصد، کاتد حدود 3.8 درصد و مس محتوای معدنی به عنوان شاخص تولید شرکت به میزان 34.2 درصد ، افزایش یافته است .

به گزارش متال‌آنلاین ، تولید کنسانتره مس در نیمه نخست سال 92 برابر با 389 تن بود ، در نیمه نخست سال 95 به 531 هزار تن ، مس محتوای معدنی از 105 هزار تن به 141 هزار تن و کاتد از 92 هزار تن به 95.5 هزار تن افزایش یافته است.

عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران نشان دهنده‌ی این امر است که در 11 ماه منتهی به پایان بهمن 95 میزان تولید کنسانتره مس 986 هزار تن، مس محتوای معدنی 259 هزار تن و کاتد 173 هزار تن بود ، که نسبت به هدف برنامه پیش‌بینی شده در کاتد 98 درصد برنامه محقق شده و در کنسانتره مس و مس محتوای معدنی به ترتیب 3 و 7 درصد بالاتر از هدف برنامه پوشش داده شده است.

بر این اساس تا پایان سال 95 بیش از 280 هزار تن مس محتوای معدنی تولید خواهد شد که این میزان 5.6 درصد بالاتر از برنامه تولید شرکت ملی صنایع مس است.

برنامه تولید سال 1396 بیش از 284 هزار تن مس محتوای معدنی است.

شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین 18 پروژه توسعه ای در دست اجرا دارد که سرمایه گذاری کل این طرح ها در مجموع حدود 14 هزار میلیارد تومان است که بتدریج تا سال 1399 تکمیل و راه اندازی خواهد شد.

از آنجا که شرکت ملی صنایع مس ایران در برنامه توسعه خود، 4 معدن جدید را از سال های قبل در حال آماده سازی و شکل دهی دارد و اکثر تجهیزات و دستگاه های مربوط به کارخانه های تغلیظ برای تولید کنسانتره از این معادن را نیز خریداری کرده است، در جهت مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی در این طرح های عظیم دعوت کرده است.

اکتشاف

شرکت مس همچنین برای پویایی معادن خود و کشف اندیس های جدید و معادن دیگر در نواحی مختلف در فعالیت مداوم است. در این راستا مطالعات پی جویی در استان های آذربایجان شرقی و کرمان در مساحتی بیش از 9000 کیلومتر مربع در دست انجام است. برنامه ریزی برای انجام مطالعات پی جویی ناحیه ای در منطقه جنوب استان کرمان، سمنان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی در محدوده تقریبی 12 هزار کیلومتر مربع در دستور کار اکتشاف قرار دارد. در ضمن برنامه ریزی در خصوص انجام مطالعات پایه ای ژئوفیزیک هوابرد در محدوده ای به وسعت 17 هزار کیلومترمربع در حال انجام است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید