Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صنعت خاکستری را سبز کنیم

صنعت خاکستری را سبز کنیم

یکی از مسائلی که در صنعت باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، محیط‌زیست و استفاده از راه‌حل‌ها و فناوری‌هایی است که ما را به سمت صنعتی سبز رهنمون کند.

در حقیقت هرگونه پیشرفت بدون محیط‌زیست سالم نمی‌تواند محقق شود. از این‌رو است که بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته توسعه خود را براساس توسعه پایدار با مبنای حفظ محیط‌زیست طرح‌ریزی کرده‌اند و با توجه به این موضوع است که صنایع بالادستی خود را که معمولاً و در ذات خود همراه با آلودگی‌های بالایی هستند به کشورهای در حال توسعه انتقال داده‌اند. صنعت سیمان جزو یکی از صنایعی به‌شمار می‌رود که با مشکلات زیست‌محیطی بالایی همراه بوده است. براساس آمار جهانی ۵ درصد از کل آلودگی زیست‌محیطی در جهان مربوط به صنعت سیمان می‌شود. البته از میزان آلودگی صنعت سیمان در ایران آمار دقیقی در دست نیست اما از آنجا که در چند سال گذشته کارخانه‌های سیمانی در کشور با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شده‌اند توجه به پاک بودن این صنعت باید در دستورکار دست‌اندرکاران آن قرار گیرد. بنابراین در چند سال گذشته در کشور ما نیز آثار زیست‌محیطی ناشی از کارخانه‌های سیمان به موضوعی بحث‌برانگیز و جدی تبدیل شده که باید در پی چاره‌جویی‌هایی برای آن بود. آلودگی‌های صنعت سیمان تنها محدود به انتشار غبار، آثار سروصدا، ارتعاشات و انتشار گازهای خاص مانند اکسیدهای ازت و دی‌اکسیدکربن نمی‌شود، بلکه وجود فلزات سنگین سمی در گازهای خروجی از کوره‌های سیمان از دیگر موارد زیان‌آور این صنعت قلمداد می‌شود که می‌تواند همراه با آثار جبران‌ناپذیری باشد. بنابراین توجه به راهکارها و فناوری‌هایی که می‌تواند به پاک بودن این صنعت کمک کند باید در اولویت مسئولان و دست‌اندرکاران این امر قرار گیرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید