Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وضعیت صعود قیمت طلا

وضعیت صعود قیمت طلا

طلا خیال صعود ندارد

در دو روز گذشته قیمت طلا با توجه به تمرکز بر افزایش نرخ بهره و رکود، کاهش یافت. صحبت‌های جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا طی این هفته در مقابل کنگره، چشم‌انداز اقتصادی بدی را ترسیم کرد که شامل کاهش مداوم تولید ناخالص داخلی ملی همراه با افزایش مداوم نرخ بهره خواهد بود. کنار این موضوع، اما تفاوت ظریفی در مسیر کلام وی وجود داشت که مشخص نبود و تغییری شگرف نسبت به روش اصلاح شده معمول داشت.
وی افزود: فدرال رزرو بیش از همه، یک هدف در ذهن دارد و آن، کاهش سطح تورم است. آن‌ها قاطعانه اعلام کردند که اقدامات فدرال رزرو به احتمال زیاد منجر به رکود خواهد شد. همچنین یاهو فاینانس عنوان کرد که رکود ناشی از انقباض پولی فدرال رزرو، همچنان یک احتمال باقی می‌ماند. مبارزه فدرال رزرو با تورم، بدون قید و شرط بود؛ به این معنی که هیچ چیز مانع آن نخواهد شد.
بازنگری‌های فدرال رزرو در سیاست پولی آن‌ها، اقتصاد را منقبض می‌کند و باعث رکود می‌شود. آخرین گزارش تولید ناخالص داخلی نشان داد که ایالات‌ متحده یک توسعه اقتصادی دارد که به رشد ۶.۹ درصدی در تولید ناخالص داخلی طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ منجر شده است. برای سه ماهه اول سال جاری آخرین وقوع سه ماهه به سه ماهه کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رخ داد. با این حال، سه ماهه بعدی (سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰) افزایش قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی ملی نشان داد.به همین دلیل است که گزارش هفته آینده بسیار مهم است. طی روز چهارشنبه ۲۹ ماه ژوئن سال ۲۰۲۲، دفتر تحلیل اقتصادی، گزارش سه ماهه اول تولید ناخالص داخلی ایالات‌ متحده را منتشر خواهد کرد که بر اساس برآورد پیشرفته منتشر شده در ۲۸ ماه آوریل، تولید ناخالص داخلی واقعی با نرخ سالانه ۱.۵ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یافت. در سه ماهه چهارم سال گذشته، تولید ناخالص داخلی واقعی ۶.۹ درصد افزایش یافت.
در حال حاضر، احتمال زیادی وجود دارد که اقدامات فدرال رزرو منجر به رکود شود. سوال این نیست که آیا ایالات ‌متحده وارد رکود می‌شود یا خیر بلکه این پرسش پدیدار می‌شود که رکود در چه زمانی آغاز و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.در حالی که رکود می‌تواند قیمت طلا را تثبیت کند و تورم بالاتر صعودی برای فلز زرد گران‌بها ایجاد می‌کند، افزایش نرخ‌های بهره به تمرکز اصلی بر قیمت آتی طلا تبدیل شده و از ماه مارس سال جاری، قیمت‌ها را کاهش داده است؛ به طوری که طلا از بالاترین رقم دو هزار و ۷۰ دلار در ماه مارس به قیمت فعلی یعنی یک هزار و ۱۸۲ دلار، اندکی بیش از ۱۲ درصد کاهش یافته است.
به نظر می‌رسد بسته به میزان تهاجمی فدرال رزرو در رابطه با افزایش بیشتر نرخ بهره، حمایت قوی از طلا در یک هزار و ۸۰۰ دلار وجود دارد. قیمت طلای جهانی پیش از تعطیلی بازار، یک هزار و ۸۲۶ دلار و ۴۰ سنت و همچنین قیمت طلای آمریکا نیز یک هزار و ۸۲۷ دلار و ۴۰ سنت بود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید