Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پیش‌بینی مؤسسات جهانی از قیمت مس

پیش‌بینی مؤسسات جهانی از قیمت مس

قیمت مس امروز با سقوط شاخص دلار به کمتر از ۹۰ واحد قدری تقویت شد و توانست خود را در آستانه ۷۰۰۰ دلار حفظ کند. این در حالی است که گزارش پیش‎بینی متال بولتن از تداوم رشد قیمت تا ۲۰۲۰ حکایت دارد.

بهای هر تن مس تحویل روز در بازار لندن پس از کاهش شب گذشته طی معاملات روز چهارشنبه با حدود ۵۰ دلار افزایش به سطح ۶۹۵۲ دلار و ۵۰ سنت بازگشت تا رشد ۰.۷۲ درصدی را برای امروز ثبت کند. روند قیمت ها در این هفته نوسانات زیادی را تجربه کرده است. قیمت هر تن مس تحویل سه ماهه در نخستین روز بازار قدری افزایش داشت و به ۷۰۹۵ دلار رسید ولی طی دو روز اخیر و با افزایش موجودی انبار دوباره تا ۷۰۶۵ دلار تعدیل شد. کاهش پرمیوم ها نیز دلیل دیگری برای نوسان و اصلاح قیمت بشمار می رود. پرمیوم مس در چین، بدنبال تضعیف تقاضا و انتظار کاهش بیشتر در کوتاه مدت، روز گذشته و امروز با کاهش همراه شد.

شوک منفی قیمت با جهش موجودی انبارها

مس طی دو روز گذشته بیشترین افزایش موجودی فیزیکی ۱۰ ماه اخیر خود را در انبارهای بازار Comexنیویورک و در انبارهای بازار LME لندن تجربه کرد. موجودی انبارها حاکی از یک روند افزایشی طی ماه ژانویه ی ۲۰۱۸ است. بطوریکه در لندن موجودی مس دارای مجوز فروش پس از سه روز کاهش در ابتدای ماه از ۲۰۰ هزار و ۱۵۰ تن به ۲۰۵ هزار و ۴۷۵ تن رسیده و اکنون در سطح ۲۱۱ هزار و ۷۷۵ تن قرار گرفته است موجودی کل انبار نیز (شامل دارای مجوز یا در انتظار) با رشد ۱۷ درصدی طی روز گذشته به ۲۴۸ هزار و ۷۵ تن رسید که یک جهش بی سابقه در ۱۰ ماه گذشته محسوب می شود.

در انبارهای نیویورک نیز وضعیت مشابهی وجود دارد. افزایش موجودی از ابتدای ژانویه با شیب ملایمی از ۲۱۰ هزار و ۹۷۲ تن به ۲۱۳ هزار و ۴۲۷ تن تا ۲۲ ژانویه رسیده و سپس طی دو روز اخیر با یک جهش بلند تا ۲۲۰ هزار و ۱۱۹ تن افزایش یافته است. این افزایش ناگهانی موجب کاهش ۲.۷ قیمت در بازارها شد ولی از سوی دیگر ادامه تضعیف شاخص دلار و نزول آن به کمتر از ۹۰ واحد موجب شد تا موج تقویتی جدیدی از قیمت کامودیتی ها شکل بگیرد. چراکه شاخص دلار بعنوان یک متغیر پولی در تعیین اولویت سرمایه گذاری برمبنای هزینه های فرصت پول و تقویت بازوی تقاضای بازار نقش مهمی را ایفا می نماید.

تازه‎ترین داده‎های تولید مس در چین

مس در پایان سال ۲۰۱۷ طی روند صعودی قیمت در ماه دسامبر با رسیدن به ۷ هزار و ۲۱۳ دلار به بالاترین سطح قیمت خود در چهارسال اخیر دست یافت، این در حالی است که داده های منتشر شده ی جدید نشان می دهد که تولید در چین طی ماه دسامبر افزایش داشته و از طرفی تعداد قرارداد تحویل سه ماهه در بازار لندن نیز طی این ماه رشد مداومی را تجربه کرده است.

روز دوشنبه مرکز ملی آمار چین داده های مربوط به میزان تولید و مصرف مس را در چین منتشر کرد. بر اساس این گزارش چین در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شده به بالاترین رکورد تولید مس کاتد دست یابد. تولید کنندگان چینی در ماه دسامبر ۸۶۵ هزار تن مس پالایش شده تولید کرده اند که ۱۶.۷ درصد از دوره مشابه سال قبل از آن بیشتر بوده و بالاترین سطح تولید ماهیانه چین در همه ی ادوار محسوب می شود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید