Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وضعیت جهانی معادن مس

وضعیت جهانی معادن مس

میزان تولید معادن مس شرکت‌های جهان طی ۷ ماهه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴.۴ درصد افزایش یافت.

براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۱۸، حدود ۱۱ میلیون و ۷۵۷ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۱ میلیون و ۲۵۶ هزار تن بود.

از این میزان، ۶ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۲۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۶۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۵۴ هزار و ۷۰۰ تن «اروپا» و ۶۰۹ هزار و یکصد تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۷ ماهه سال جاری میلادی، ۱۳ میلیون و ۶۷۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱.۵ درصدی است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۴ میلیون و ۳۰۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۴ میلیون و ۵۷ هزار تن)، حاکی از رشد ۱.۷ درصدی است.

قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی ماه‌های گذشته با کاهش مواجه شده، به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۸۸۰ دلار بر تن در ماه آوریل به حدود ۶۰۴۵ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید