Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
گردهمایی بزرگان صنایع غیرآهنی

گردهمایی بزرگان صنایع غیرآهنی

گردهمایی بزرگان صنایع از امروز


امروز بزرگان صنعتی برای چهارمین سال متوالی در همایشی، وضعیت حال و آینده فلزات غیرآهنی را بررسی می‌کنند. با توجه به منابع بالقوه منطقه و کشور ایران در حوزه فلزات غیرآهنی (مس، آلومینیوم، سرب، روی، طلا و...) همچنین تلاش چشمگیر همسایگان در توسعه این صنایع، لزوم تمرکز بیشتر و بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای موجود فلزات غیرآهنی بیش از پیش اهمیت دارد. سیاستگذاران، صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی امروز گردهم می‌آیند تا برای چهارمین دوره، وضعیت حال و آینده صنایع غیرآهنی را بررسی کنند. چهارمین همایش و نمایشگاه چشم‌‌‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری‌‌‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار و با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار می‌شود.
اهمیت انواع فلزات غیرآهنی شامل مس، آلومینیوم، سرب، روی، طلا و... در صنایع مختلف مادر و استراتژیک بر کسی پوشیده نیست. سودآوری در این حوزه نیازمند بهره‌‌‌برداری بهینه و تولید حداکثری ارزش‌افزوده در این صنایع است. با توجه به برقراری طولانی‌‌‌مدت تحریم‌‌‌ها، این صنایع که از جنبه امکان صادرات و ارزش‌‌‌آفرینی ارزی جایگاه ویژه‌‌‌ای دارند، نیازمند توجه دوچندان خواهند بود. از سوی دیگر، با توجه به منابع بالقوه منطقه و ایران در حوزه فلزات غیرآهنی و همچنین تلاش چشمگیر همسایگان در توسعه این صنایع، لزوم تمرکز بیشتر و بررسی ابعاد، فرصت‌‌‌ها و تهدیدهای موجود در آنها را بیش از پیش نمایان می‌کند.

در این دوره از همایش با توجه به مذاکرات وین، یکی از محورهای کلیدی به موضوع «احیای برجام، نقش موثر در بازارهای بین‌المللی و اصلاح سیاست‌های ارزی و صادراتی» اختصاص دارد. همچنین «همسوسازی ارکان زنجیره تولید، بررسی و رفع موانع تولید و اصلاح قوانین مرتبط»، «بررسی چشم‌‌‌انداز تولید، مصرف و صادرات فلزات غیرآهنی و متوازن‌سازی بازار»، «افزایش بهره‌وری و ارتقای ارزش‌افزوده محصولات فلزی غیرآهنی و توسعه پایدار»، «اهمیت توسعه زنجیره اکتشاف در منابع فلزات غیرآهنی و نقش فناوری‌های نوین»، «جایگاه احیا و سرمایه‌گذاری در معادن کوچک و متوسط در توسعه صنایع فلزات غیرآهنی» و «نقش استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه صنایع فلزات غیرآهنی» از محورهای اصلی این همایش است. در این همایش سه‌روزه (۱۶ تا ۱۸ اسفندماه) قرار است در قالب سخنرانی‌‌‌ها و میزگردهای متنوع محورهای اصلی همایش مورد بحث و بررسی قرار گیرد. در مراسم افتتاحیه علاوه بر سخنرانی‌‌‌های اصلی، «استراتژی کلان کشور در معادن و صنایع معدنی» در قالب یک میزگرد بررسی خواهد شد. بر این اساس، سه محور «برنامه‌های توسعه‌ای برای زیرساخت‌های موردنیاز اعم از حمل‌ونقل، آب و نیرو»، «اهمیت بازار صادراتی برای توسعه صنایع معدنی و لزوم تغییر استراتژی و تسهیلات» و «استراتژی دولت و مجلس در مواجهه با معادن» بررسی خواهد شد. از سوی دیگر، «بررسی مهم‌ترین چالش‌های صنایع فلزات غیرآهنی» عنوان میزگرد دیگر روز اول همایش است. «بررسی برنامه‌های اکتشافی و نیاز واقعی کشور با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای»، «فرآیند بررسی و حل سیستماتیک مشکلات زیست‌محیطی معادن و صنایع معدنی»، «استراتژی دولت در تولید و واردات ماشین‌آلات معدنی»، «نگاهی ویژه به کشورهای منطقه در توسعه صنایع غیرآهنی و جایگاه ایران» و «میزان تولید، مصرف داخلی و صادرات فلزات غیرآهنی» از محورهایی است که در این میزگرد تخصصی مورد بررسی مقامات دولتی و فعالان بخش خصوصی قرارمی‌گیرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید