Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آینده انرژی با مس و نیکل

آینده انرژی با مس و نیکل

آینده انرژی با مس و نیکل

کاهش قیمت‌های نیکل و لیتیوم به این معنی است که خودروهای الکتریکی چشم‌انداز بسیار بهتری نسبت به وضعیت کنونی در بازار دارند، زیرا هزینه‌های مواد کاهش می‌یابد و پذیرش گسترده‌تر را تشویق می‌کند. مس مشکل دیگری دارد. قیمت‌های فعلی برای استخراج‌کنندگان عالی است اما هر محصولی را که منجر به کربن‌زدایی اقتصاد ما شود کمی گران‌تر می‌کند. بزرگترین معدن‌کار جهان BHP Group Ltd با ایجاد موقعیت‌های برتر در تولید مواد معدنی آینده در حال توانمند سازی است.
چالش‌هایی که با دو عنصر کلیدی فناوری پاک با آن مواجه است، درسی هشیارکننده برای انتقال انرژی است. نیکل و مس مدت‌هاست که به عنوان اجزای حیاتی یک اقتصاد کربن‌زدا شناخته شده‌اند. نیکل به جمع کردن انرژی در باتری‌های لیتیوم یونی مورد استفاده در خودروهای الکتریکی و سلول‌های ذخیره‌سازی برق در مقیاس شبکه کمک می‌کند. مس تقریباً در همه جاهایی که الکتریسیته جریان دارد - از سیم‌ها، موتورها و توربین‌ها گرفته تا مبدل‌های حرارتی و ترانسفورماتورها استفاده می‌شود.
طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، برای نگه داشتن جهان در مسیر صفر خالص، نیاز است که ذخایر سالانه نیکل از حدود 3.4 میلیون تن در حال حاضر به بیش از 5 میلیون تن در سال 2030 برسد. مس باید از 25 میلیون تن به 35 میلیون تن برسد. در حالت ایده‌آل، ما باید شاهد افزایش سریع عرضه هر دو فلز باشیم، با تأکید بیشتر بر مس.
شرکت‌های چینی که نیکل با درجه باتری را از خاک سرخ شرق اندونزی پالایش می‌کنند، بازار را تامین کرده و قیمت‌ها را در 12 ماه گذشته حدود 40 درصد کاهش داده و حدود نیمی از تولید جهانی را به زیان کشاندند. در حالی که قیمت مس در مدت مشابه حدود 7.7 درصد کاهش یافته است، و تقریباً همه معادن سود ساخته اند. با این حال، این هنوز برای تحریک تولید بیشتر کافی نیست. Fitch Ratings Inc تخمین می زند که عرضه مس تا سال 2029، 1.2 میلیون تن کمتر از تقاضا خواهد بود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید