Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس فلز آینده

مس فلز آینده

با افزایش جهانی گازهای گل‌خانه‌ای، قوانین محدودکننده استفاده از سوخت‌های فسیلی در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفته‌اند. کارشناسان معتقدند نیروی الکتریکی و مس، به‌عنوان بهترین هدایت‌کننده جریان الکتریکی در آینده صنایع اثرگذار خواهند بود.

چین بزرگ‌ترین متقاضی مس در دنیاست. اما چرا مس تا این حد برای این کشور اهمیت دارد؟ گزارش‌ها حاکی از آن است که ساخت خودروهای الکتریکی در چین شتاب گرفته است و خودروهای الکتریکی سه تا چهار برابر بیش از خودروهای معمولی به مس نیاز دارند.

به‌علاوه آن‌چنان که «فاینانشینال تایمز» گزارش داده است این کشور قوانین محدودکننده‌ای در زمینه خریدوفروش خودروهایی که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند، وضع کرده است. چین البته تنها کشوری نیست که دست به چنین اقدامی زده است. آلمان، فرانسه، نروژ، انگلستان و هند قصد دارند طی 25سال آینده استفاده از موتورهای احتراق داخلی محدود کنند. این یعنی نیاز بیشتر جهان به مس و در این زمینه قطعاً چین بیشترین اثر را خواهد داشت.

گستردگی بازار چین، تقاضای مس را افزایش خواهد داد و این افزایش قیمت مس را بیشتر و بیشتر خواهد کرد. اما مس در این زمینه تنها نخواهد بود بلکه کبالت، لیتیم، نیکل و سایر فلزات معدنی که در ساخت خودروهای الکتریکی کاربرد دارند، وضعیت مشابهی را از سر خواهند گذراند.

Bloomberg New Energy Finance در گزارشی نوشته تا سال 2040، خودروهای الکتریکی 54درصد از کل فروش خودروها را در جهان تشکیل خواهند داد. انتظار می‌رود چین، اروپا و ایالات متحده امریکا تا سال 2040، 60 درصد از ناوگان جهانی خودروهای الکتریکی را داشته باشند.

این امر می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت مس در 10 سال آینده و پس از آن داشته باشد. طبق گفته «انجمن بین‌المللی مس»، با توجه به این‌که ذخایر مس کمی به‌تازگی در جهان کشف شده‌اند، تقاضای جهانی مس از 185،000 تن در سال به 1.74 میلیون تن در سال 2027 افزایش خواهد یافت. از همین‌روست که به نظر می‌رسد مس در آینده نقش حیاتی در جهان ایفا کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید