Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فلز مس در پی خودداری استخراج کنندگان، در حال گرانبها شدن است.

فلز مس در پی خودداری استخراج کنندگان، در حال گرانبها شدن است.

با توجه به سقوط قیمت کالاهای اساسی و کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در معادن جدید مس، این فلز سرخ در حال تبدیل شدن به یک فلز گرانبهاست.

به نقل از بلومبرگ, در حالی که شرکت‌های معدنکار بزرگ نظیر آنگلوآمریکن و گلنکور در میان سقوط شدید قیمت‌ کالاهای اساسی در حال فروش همه‌چیز از سنگ‌آهن و زغال‌سنگ تا دارایی‌های کشاورزی برای پرداخت بدهی خود هستند, این شرکت‌ها از فروش مس طفره می‌روند.

این موضوع به این دلیل است که مس یکی از معدود فلزاتی است که انتظار می‌رود در انتهای سال جاری به دلیل سرمایه‌گذاری پایین در ساخت معادن، بسیار کمیاب شود.

مایکل شرب, موسس شرکت سرمایه‌گذاری آپیان در لندن اعلام کرد: مس مطلوب‌ترین کالاست. ما به شدت در پی یافتن پروژه‌های جهانی مس هستیم. زمان آن فرا رسیده تا گروه ریوتینتو،‌ دومین شرکت معدنکار بزرگ دنیا، با معرفی رئیس بخش مس به‌عنوان مدیر اجرایی بعدی شرکت همگان را شگفت‌زده کند.

بزرگترین شرکت معدنکار دنیا نیز پس از افزایش 10 میلیارددلاری خزانه خود از طریق کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری و سود هر سهم، با جستجوی سرمایه‌گذاری‌ها به دنبال تمرکز روی بازارهای کالاست.یک مانع پیش‌روی خریداران این است که حتی معدنکاران بدهکار نیز می‌خواهند سرمایه‌گذاری روی مس را ادامه دهند.

شرکت‌های اعتبارسنجی رتبه آنلگو آمریکن, اولین معدنکار بزرگ مستقر در لندن را به رتبه بنجل تنزل دادند با این وجود این گروه معدنی در نگهداری معادن مس لوس‌برونشس و کلاهاوسی پافشاری می‌کند.

موسسه ارنست‌اند یانگ در گزارشی صنعتی نوشت:

« در سال جاری 27 معامله مس انجام شده که با مقایسه این تعداد با 38 معامله انجام شده در خصوص زغال‌سنگ و 117 معامله انجام شده در مورد طلا، می‌توان نتیجه گرفت که این سطح فعالیت پایین ناشی از کمبود دارایی در بازار است.‌»

جین لاوکاک تحلیلگر گروه UBS ماه گذشته اعلام کرده بود که اوجگیری قیمت مس در سال جاری باعث شده تا معدنکاران از تخلیه بهترین دارایی خود دلسرد باشند.

فلز از ماه ژانویه تاکنون 19 درصد افزایش قیمت داشته و اولین فصل صعودی خود را در دو سال اخیر به ثبت رسانده است.

دیگو هرناندز مدیر اجرایی شرکت آنتوفاگاستا اعلام کرد: «‌تمام شرکت‌ها دچار مشکل شده‌اند, آنها دارایی‌های مس خود را نگهداشته‌اند.

مس بهترین کالا در میان کالاهای اساسی بوده است.»افزایش قیمت در هفته‌های اخیر از بین رفته و بسیاری از افراد انتظار کاهش قیمت را در آینده دارند.

بانک گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرده که بازار نزولی مس تا سال 2018 دوام داشته باشد و گروه بارکلیز نیز روز سه‌شنبه پیش‌بینی کرد که قیمت هر تن مس از 4780 دلار به 4000 دلار کاهش پیدا کند. این فلز از 17 مارس تاکنون افتی 6 درصدی را به ثبت رسانده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید