Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط قیمت فلزات و بازارهای سهام

سقوط قیمت فلزات و بازارهای سهام

ویروس کرونا، بازار فلزات جهانی و بازار سهام جهانی را به رکود و آشوب کشانده است.

به گزارش متال آنلاین، قیمت فلزات صنعتی در روز جمعه افزایش یافته است، چراکه ایالات متحده، بزرگترین اقتصاد جهان، اعلام کرده است که برای حمایت و محافظت از وضعیت اقتصادی، بسته‌ محرک به بازار تزریق خواهد کرد. البته علیرغم اینکه انتشار این خبر موجب افزایش قیمت‌ها شد، اما مس و اکثر فلزات دیگر همچنان قیمت‌های پایینی داشتند.

به گزارش متال آنلاین، پیرو شیوع گسترده ویروس کرونا و آشفتگی در بازارهای مالی و گسترش نگرانی‌های مربوط به رکود جهانی، قیمت اکثر فلزات صنعتی در روز جمعه در بورس آتی شانگهای کاهش یافته و قیمت نیکل نیز به پایین‌ترین سطح خود در طی هشت ماه گذشته رسیده است.

علیرغم اینکه دولت‌های سراسر جهان برای جبران خسارات اقتصادی ویروس کرونا که بیش از 127.000 نفر را آلوده کرده، اقداماتی انجام داده‌اند اما در روز جمعه بازارهای سهام جهانی سقوط کرده‌اند. لازم به ذکر است که در روز جمعه بازارهای سهام آسیا نیز سقوط داشته است.

از آنجایی که وضعیت در بزرگترین مصرف کننده فلزات (چین) در حال بهبودی است، کسب و کارها به آرامی در حال شروع فعالیت‌ها هستند. در نتیجه در این کشور به زودی شاهد رشد تقاضا خواهیم بود.

یک تاجر گفته است که با بهبود شرایط در چین، اولین تقاضایی که خواهد شد، تقاضا برای «مس» است.

گروه‌های صنعتی ایالات متحده، نمایندگان و حتی برخی از مقامات دولتی این کشور در حال احیای درخواست قبلی خود به دونالد ترامپ هستند. این درخواست شامل کاهش تعرفه‌ها برای چین و دیگر کالاهای وارداتی است.

معدنچیان معدن مس در شیلی در حال انجام اقداماتی برای مهار گسترش شیوع ویروس کرونا هستند. این در حالی است که عملیات‌های جهانی ذوب مس در ماه فوریه کاهش داشته‌اند.

نرخ تورم در ایران در سال 99

مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌بینی کرده است که در سال آینده (99) نرخ تورم در ایران بین 20 تا 25 درصد باشد. این مرکز در ادامه خاطر نشان کرده است که اگر دولت برای تامین کسری بودجه در سال 99 اقدامات لازم مثل کاهش مخارج و افزایش پایه مالیاتی را انجام ندهد، پولی شدن کسری بودجه در سال آینده، می‌تواند منجر به افزایش مجدد نرخ تورم شود.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید