Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط ذوب مس در جهان

سقوط ذوب مس در جهان

به گزارش متال آنلاین، در ماه میلادی مارس، ذوب مس جهانی به شدت کاهش پیدا کرده است، اتفاقی که موجودی مس بازارها و همچنین قیمت جهانی مس را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش متال آنلاین، اطلاعات و داده‌های حاصل از نظارت ماهواره‌ای پلتفرم ساوانت حاکی از آن هستند که، سطح ذوب مس در جهان در ماه مارس (ماه میلادی قبل)، به کمترین سطح خود در حداقل 5 سال گذشته رسیده است. علت اصلی این سقوط بی‌سابقه افت شدید فعالیت‌ها در چین گزارش شده است که در ادامه گزارش به طور مفصل به شرح آن می‌پردازیم.

سرویس ماهواره‌ای ساوانت و کارگزار مارکس اسپکترون، در یک بیانیه مشترک اعلام کردند:

"ضعف در سراسر بُرد دیده شده است، زیرا مناطق دیگر، که با محدودیت‌های مرتبط با پاندمی کرونا مواجه شده بودند، نتوانستند کاهش در چین را جبران کنند".

لازم به ذکر است، اعمال محدودیت در اروپا، همزمان با تعمیر و نگهداری کارخانه‌ها در سایر نقاط، در کنار عوامل ذکر شده، منجر به افت شدید ذوب مس در جهان شده است.

Earth-i که متخصص داده‌های فضایی است، اواخر سال گذشته سرویس SAVANT خود را راه اندازی کرد، این سرویس بیش از 100 کارخانه ذوب که 80 تا 90 درصد از ذوب مس جهانی را به خود اختصاص داده‌اند، رصد می‌کند. این مجموعه همچنین، داده‌ها و اطلاعات خود را به مدیران، تاجران و شرکت‌های معدنی می‌فروشد و ماهانه شاخص پراکندگی فعالیت جهانی ذوب مس را منتشر می‌کند.

شاخص پراکندگی ذوب مس جهانی از  45.8 در ماه فوریه، به طور میانگین به 39.8 در ماه مارس رسیده است. میانگین شاخص پراکندگی ماه مارس، کمترین میانگین ماهانه در مجموعه داده‌ها از ماه مارس سال 2016 بوده است.

طبق اصول شاخص پراکندگی ساوانت، امتیاز 50 نشان می‌دهد که کارخانه‌های ذوب مس در سطح متوسطی در 12 ماه گذشته فعالیت داشته‌اند. ساوانت همچنین، دارای یک شاخص دیگر است که درصد کارخانه‌‌های ذوب فعال را نشان می‌دهد.

شاخص پراکندگی ذوب مس در چین، بزرگترین تولیدکننده مس تصفیه شده در جهان، از 42.0 در ماه فوریه به 40.7 در ماه مارس رسیده است.

شاخص پراکندگی ذوب مس در اروپا، از 43.0 در ماه فوریه به 32.4 در ماه مارس، سقوط کرده است. این درحالی است که شاخص پراکندگی ذوب مس امریکای شمالی از 44.1 در ماه فوریه به 32.3 در ماه مارس کاهش یافته است.

توجه داشته باشید که سقوط فعالیت‌های ذوبی در جهان، یک خطر جدی برای عرضه مس و در نهایت قیمت مس ایجاد می‌کنند.

افت فعالیت‌های کارخانه‌های ذوب مس بدین معناست که، تولید مس نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین مس کمتری در بازار وجود خواهد داشت و موجودی و عرضه محدود نیز موجب افزایش قیمت مس خواهد شد.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: شنبه 14 فروردین 1400 - 18:00
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 526
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید