Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
استخراج مس از معادن آفریقا

استخراج مس از معادن آفریقا

استخراج مس از معادن آفریقا

معادن مس آفریقا از گذشته تا به امروز، حاشیه سود نقدی و همچنین هزینه‌های کلی تولید و استخراج مقرون به صرفه‌ای داشته است. همچنین با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌ شده مبنی ‌بر افزایش قیمت فلز مس، سود قابل ملاحظه‌ای در انتظار معادن مس در آفریقا است. به‌ نقل از موسسه تحقیقاتی «CRU»، اگرچه تنها ۶ درصد از تولیدات کانسنگ مس در جهان متعلق به آفریقا است اما این قاره با در اختیار داشتن ۱۶ درصد از واحد‌های استخراج مس در دنیا، سومین منطقه بزرگ تولید مس در سال ۲۰۲۳ بود. این امر به‌ دلیل عیار بالای کانسنگ‌های استخراج‌ شده از کمربند مس در آفریقای مرکزی بوده که منبع ۹۰ درصد مس آفریقا است.
در سال ۲۰۲۳، حجم کل مس استخراج‌ شده در آفریقا به رقم ۳٫۶ میلیون تن رسید که نشانگر رشد سالانه ۸ درصدی این فلز معادل ۱۶ درصد از کل مس استخراج‌ شده در جهان است. این روند افزایشی به‌ طور عمده ناشی از گسترش فعالیت‌های جمهوری دموکراتیک کنگو در حوزه پروژه‌های معادن این کشور است. تولید مس در جمهوری دموکراتیک کنگو به میزان یک میلیون تن افزایش یافته و طی پنج سال گذشته، استخراج مس در این کشور دو برابر شده‌ است. این رشد قابل ‌ملاحظه به‌ علت وجود پروژه‌های مهمی نظیر کاموا-کاکولا «Kamoa-Kakula»، سیکوماینز «Sicomines» و متالکول «Metalkol» بوده است. چشم‌انداز تولید مس در کنگو به‌ دلیل افزایش بهره‌برداری از معادن «Kamoa-Kakula» و «Tenke Fungurume رو به رشد است.
زامبیا نیز عضوی از کمربند مس در آفریقای مرکزی است که سابقه طولانی در تولید و استخراج مس دارد. برخلاف کاهش تولید در سه سال اخیر، میزان تولید مس این کشور در سال ۲۰۲۳ تقریبا به ۸۰۰ هزار تن رسید. تایید مجوز توسعه معدن S3 در کانسانشی «Kansanshi» و همچنین فاز توسعه‌ای معدن لوموانا «Lumwana»، به‌ همراه بازپس‌گیری و بهره‌برداری دوباره از معادن کانکولا «Kankola» توسط شرکت ودانتا «Vedanta»، باعث شده است زامبیا در میان‌مدت وارد فاز افزایش تولید فلز مس شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید