Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
استخراج 2.8 میلیارد تن فلز

استخراج 2.8 میلیارد تن فلز

استخراج 2.8 میلیارد تن فلز

در سال 2022 میلادی2.8 میلیارد تن فلز در سراسر جهان استخراج شد، در حالی که صنایع عمده ای که مستقیماً مواد معدنی فرآوری شده را مصرف می کنند، 14 درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهند. سنگ آهن 93 درصد از کل فلزات استخراج شده را تشکیل می دهد که بر نقش حیاتی آن در تولید فولاد تاکید می کند.فلزات صنعتی مانند مس و آلومینیوم 6.6 درصد از کل تولید را تشکیل می دهند که چین در تولید آلومینیوم پیشتاز است.
سنگ آهن بر چشم انداز معدن فلزات غالب است و 93 درصد از کل فلزات استخراج شده را تشکیل می دهد. در سال 2022، 2.6 میلیارد تن سنگ آهن استخراج شد که حاوی حدود 1.6 میلیارد تن آهن بود. سنگ‌های آهن در محیط‌های زمین‌شناسی مختلف مانند سنگ‌های آذرین، دگرگونی یا رسوبی یافت می‌شوند و می‌توانند حاوی بیش از 70 درصد آهن باشند که بسیاری از آنها در محدوده 50 تا 60 درصد قرار دارند.
سنگ آهن در ترکیب با مواد دیگری مانند کک و سنگ آهک، عمدتاً در تولید فولاد استفاده می شود. امروزه تقریباً تمام (98%) سنگ آهن به فولادسازی اختصاص دارد. سنگ آهن به طور معمول در حدود 50 کشور استخراج می شود، اما استرالیا، برزیل، چین و هند 75 درصد از تولید جهانی را در اختیار دارند. سنگ آهن به دلیل نقش اساسی آن در توسعه زیرساخت ها، یکی از مهم ترین مواد زیربنای شهرنشینی و رشد اقتصادی است.
فلزات صنعتی جایگاه دوم فهرست را به خود اختصاص داده اند و 6.6 درصد از کل فلزات استخراج شده در سال 2022 را تشکیل می دهند. این فلزات از جمله مس، آلومینیوم، سرب و روی در کاربردهای ساختمانی و صنعتی به کار می روند. آلومینیوم تقریباً 40 درصد از تولید فلزات صنعتی در سال 2022 را تشکیل می داد. چین مسئول 56 درصد از کل آلومینیوم تولید شده است. در جایگاه دوم کروم قرار دارد که نقش اصلی را در مقاوم سازی فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی ایفا می کند. آفریقای جنوبی پیشتاز تولید کروم است که 44 درصد از کل استخراج شده در سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
علیرغم اینکه کمتر از 1 درصد از کل فلزات استخراج شده را فلزات فناوری تشکیل می دهند، ولی این فلزات  در چند سال گذشته در صدر اخبار بوده اند، زیرا کشورها و شرکت ها به دنبال این مواد برای کاهش انتشار کربن و بهبود بهره وری هستند. آنها شامل لیتیوم و کبالت هستند که در وسایل نقلیه الکتریکی و ذخیره باتری و خاک های کمیاب مورد استفاده در آهنرباها، آلیاژهای فلزی و الکترونیک استفاده می شوند. بسیاری از آنها به دلیل نقش آنها در فناوری های انرژی پاک و وابستگی به سایر کشورها برای تامین تقاضای داخلی، برای امنیت کشورها حیاتی تلقی می شوند.
با این حال، با وجود افزایش علاقه به این فلزات، آنها همچنان از نظر اندازه بازار از فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره عقب هستند. به عنوان مثال، ارزش بازار طلا در سال 2022 به 196 میلیارد دلار رسید، در حالی که 10.6 میلیارد دلار ارزش بازار خاک های کمیاب بود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید