Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط صادرات در غول مصرف‌کننده فلزات

سقوط صادرات در غول مصرف‌کننده فلزات

به گزارش متال آنلاین، میزان صادرات در بزرگترین مصرف‌کننده فلزات در جهان به شدت کاهش داشته است.

به گزارش متال آنلاین، داده‌های رسمی نشان‌ داده‌اند که میزان صادرات بزرگترین مصرف‌کننده فلزات در جهان، یعنی چین، در ماه گذشته بسیار ضعیف بوده است. به دنبال انتشار این خبر قیمت مس LME امروز به سرعت کاهش پیدا کرد، گرچه بازارها انتظار دارند که قیمت این فلز سرخ به دلیل وارد کردن محرک‌ها و بهبودی اقتصاد جهانی به زودی افزایش پیدا کند.

در آخرین گزارش‌های رسمی امروز قیمت مسLME ، با احتساب افت 0.3 درصدی شاخص به 5,671 دلار رسیده است. به دلیل شیوع کرونا، بحران اقتصادی و تنش‌های بین امریکا و چین قیمت مس در ماه‌های اخیر به شدت افت پیدا کرده بود اما با رشد نرخ اشتغال در امریکا امید به بهبودی اقتصادی جهانی جان گرفت و باعث افزایش قیمت مس شد. براساس اظهارات برخی تحلیلگران مس در هفته گذشته بهترین سود هفتگی خود را از سپتامبر 2018 بدست آورده است.

صادرات چین در ماه مه ضعیف بوده زیرا شیوع ویروس کرونا و خاموشی صنایع، تقاضا از سمت کشورهای دیگر را کاهش داده است. صادرات ضعیف چین، صنعت تولید چین، بزرگترین مصرف‌کننده مس در جهان را تحت فشار قرار داده است. یو شیائو جیانگ تحلیلگر مس در آنگلو امریکایی گفته است که مس 20% تا 30% تقاضا را از صادارات چین تشکیل می‌دهد بنابراین تاثیر محدودی بر روی قیمت مس خواهد گذاشت اما اگر این مسئله دوام داشته باشد، احتمالا روی قیمت مس تاثیر گذاشته و آن را کاهش می‌دهد.

همچنین داده‌های گمرک چین نشان‌ داده‌اند که واردات مس خام چین در ماه مه 5.5% نسبت به ماه پیشین خود کاهش داشته اما 20.8% در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید