Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صادرات۱۲۳ هزار تن آلومینیوم خالص

صادرات۱۲۳ هزار تن آلومینیوم خالص

دبیرکل سندیکای آلومینیوم گفت: در سال‌های قبل کیل مصرف پودر آلومینا یک به پنج بوده که الان یک به دو شده و نیاز به اصلاح دارد با اینکار صادرات سوبسید دلار و سوبسید برق را داریم که از کشور خارج می‌شود، تقاضا داریم کیل مصرف به حالت قبل برگردد.

آریا صادق نیت حقیقی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای توسعه صادرات محصولات باید به رقابت‌پذیری این محصولات بپردازیم تا صادرات هم رونق داشته باشد.

وی افزود: برای رقابت‌پذیر بودن نخستین مسئله علاوه بر مسائل بانکی و غیره قیمت تمام شده و قیمت مواد اولیه است بزرگترین مشکل صادرات محصولات آلومینیمی که امسال به صفر رسید اگر از خام‌فروشی به‌عنوان صادرات آلومینیوم نام نبریم و سعی کنیم جلوی خام‌فروشی را بگیریم به دلیل اینکه آلومینیوم در داخل کشور بسیار بالاتر از قیمت جهانی و قیمت صادراتی عرضه می‌شود.

دبیرکل سندیکای آلومینیوم تصریح کرد: آلومینیوم در هاب بندرعباس زیر 50 دلار صادر می‌شود درحالی که به صنایع داخلی با قیمت 163 دلار فروخته می‌شود یعنی چیزی حدود 120 دلار گران‌تر بعد ما انتظار داریم شمشی که از اینجا به ترکیه می‌رود، ترکیه نیاید هاب خود را از ایران عبور دهد و به افغانستان صادر کند یا صنایع برق آلومینیوم را از ما نگیرد.

صادق نیت حقیقی بیان کرد: پس به جای طرح وارداتی مواد اولیه و تعرفه قرار دادن و مانع واردات شدن بهتر است که تعرفه‌های بازدارنده برای صادرات مواد خام بگذاریم که در همه جای دنیا رایج است، به طوری که در این کشورها اگر کالای میانی را صادر کنند نه جایزه نه جریمه وجود دارد اما اگر محصول نهایی را صادر کنند جایزه می‌گیرند.

وی ادامه داد: اما اینجا به همان اندازه که به صادرکننده مواد اولیه جایزه می‌دهیم به صادرکننده محصولات هایتک هم جایزه می‌دهیم که این نگاه باید عوض شود، در داخل کشور درحال حاضر حداکثر 360 هزار تن تولید آلومینیوم داریم که قصد داریم با صنعت 52 میلیون تنی دنیا و 5.2 میلیون تنی خلیج فارس رقابت کنیم.

دبیرکل سندیکای آلومینیوم عنوان کرد: در 9 ماهه امسال 123 هزار تن آلومینیوم خالص با قیمت بسیار بسیار پایین‌تر از آنچه به صنایع داخلی داده می‌شود صادر شده است، در سال‌های قبل کیل مصرف پودر آلومینا یک به پنج بوده که الان یک به دو شده و نیاز به اصلاح دارد با اینکار صادرات سوبسید دلار و سوبسید برق را داریم که از کشور خارج می‌شود، تقاضا داریم کیل مصرف به حالت قبل برگردد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید