Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صادرات و واردات گاز ایران

صادرات و واردات گاز ایران

وضعیت صادرات و واردات گاز ایران

جولایی(مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز) گفت: در حال حاضر ۱۰ میلیون متر مکعب واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد که در قالب سوآپ در حال انجام است و از این میزان ۷ میلیون تنها به آذربایجان تحویل داده می‌شود. وی با اشاره به برقراری صادرات و واردات گاز گفت: هم اکنون صادرات گاز ۱۰ میلیون متر مکعب به کشور عراق و ۳۰ میلیون متر مکعب به ترکیه، ۶ میلیون متر مکعب به آذربایجان و یک میلیون متر مکعب به ارمنستان در حال انجام است.وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ میلیون متر مکعب واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد که در قالب سوآپ در حال انجام است که از این میزان ۷ میلیون تنها به آذربایجان تحویل داده می‌شود.
جولایی در پاسخ به این سوال مهر که آیا قراردادهای جدید برای صادرات گاز وجود دارد گفت: هماهنگی‌های قرارداد ۲۵ ساله بلند مدت عراق و ترکیه در حال انجام است تا این کشورها میزان گاز دریافتی را افزایش دهند.وی اضافه کرد: ترکمنستان تنها در حال سوآپ به ایران است در حالی که ترجیح ما این است که واردات صورت بگیرد اما به دلیل مسائل سیاسی به جای واردات سوآپ امکان پذیر است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با ترکمنستان قرارداد جدیدی مبنی بر واردات گاز منعقد شده است، گفت: تا پایان سال وضعیت به همین رویه وجود دارد و قرارداد جدیدی با ترکمنستان منعقد نشده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید