Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
گسترش بخش های مختلف معدنی ، سیاست اصلی ومعادن

گسترش بخش های مختلف معدنی ، سیاست اصلی ومعادن

 سیاست اصلی ومعادن

نادری مدیرعامل ومعادن در گفتگویی با متال آنلاین با توجه به وضعیت این شرکت بیان کرد: ما بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی هستیم که رسالت اصلی آن ایجاد ارزش افزوده در صنایع معدنی کشور است.
همچنین وی گفت: با توجه به پورتفوی مناسب شرکت توانسته‌ایم بازدهی بالایی برای سهامداران خود داشته باشیم و همیشه پشتیبان مجموعه‌های تابعه خود بوده و در تمام افزایش سرمایه‌های شرکت‌های زیرمجموعه خود شرکت کرده است و شرکت‌ها را در گسترش زنجیره ارزش‌شان همراهی نموده است.
وی با توجه به بازدهی 35درصدی توسعه اشاره کرد و گفت: دارایی تحت کنترل شرکت، در حال حاضر بالغ بر یکصدهزار میلیارد تومان است و تلاش داریم با روش‌های جدیدی این دارایی را افزایش دهیم. همچنین ایجاد شرکت سرمایه گذاری پروژه محور بود که ومعادن این افتخار را یافت تا به عنوان اولین مجموعه در کشور موفق شود یک شرکت پروژه محور سهامی عام را تاسیس کند.
نادری با توجه به سیاست اصلی و کلان ومعادن توسعه در بخش های مختلف معدنی کشور بیان کرد و گفت اکنون بیشتر پورتفوی ما را شرکت‌های سنگ آهنی تشکیل داده اما شرکت قرار است در فلزات دیگر مانند مس، سرب و روی و عناصر نادر خاکی سرمایه گذاری کند.
وی تاکید کرد که ما در سه محور غرب، شرق و جنوب کشور، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، فعالیت هایی را برنامه ریزی و سازماندهی کرده ایم. در محور غرب با محوریت شرکت صبانور در حال سازماندهی مجموعه های مختلفی در آن منطقه هستیم.
خبر خوش نادری برای سهامداران ومعادن، را این گونه بیان کرد که، ما سهام عمده فولاد کردستان را توانستیم بدست آورده و سرمایه گذاری خوبی درحوزه آهن اسفنجی و فولاد خواهیم داشت. با توجه به داشتن ذخیره سنگ آهنی قابل توجه و بازار صادراتی مناسبی که در این منطقه وجود دارد، امیدواریم بتوانیم سنگ بنای مجموعه فولادی اثربخشی را در غرب کشور داشته باشیم.
مدیرعامل هلدینگ ومعادن همچنین اشاره ای به سرمایه گذاری در شرکتهای گل‌گهر، چادرملو و گهرزمین کرد و گفت که انشااله بتوانیم در معادن پلی متال و سایر معادن در این منطقه سرمایه گذاری خوبی انجام دهیم و مردم آن مناطق نیز بخوبی از این سرمایه گذاری‌ها منتفع شوند.
نادری همچنین بیان کرد: این شرکت با تجربه و منابعی که در اختیار دارد در صدد است تا، نقره، سرب و روی، مس، طلا و پلی‌متالهای مختلف را به پورتفوی شرکت اضافه کند و به زودی شاهد تولد شرکت‌هایی در این زمینه خواهیم بود. از جمله کارهای مهم دیگر که در این هلدینگ انجام شده است، تاسیس شرکت اکتشافی بود که تجهیزات مورد نیاز آن تهیه شد و اولین حرکت، سازماندهی تیم‌های بسیار قوی در این زمینه بوده است که هم برای مجموعه های خودمان و هم برای کشور مورد نیاز است و اکتشاف را به عنوان یک حرکت اساسی در نظر گرفته و قصد داریم تا 10 درصد از سود شرکت را در اکتشاف سرمایه گذاری کنیم.
نادری همچنین به کمبود فعالیت های اکتشافی ما در این زمینه اشاره کرد و گفت: برای حفظ توازن در عرصه تولیدات معدنی و فلزی نیازمند سرمایه گذاری های گسترده در حوزه اکتشاف هستیم.
نادری گفت: شرکت پروژه محور تجلی، حلقه واسطه بازار سرمایه و حوزه معادن و صنایع معدنی است که پول را از بازار سرمایه به سمت تولید و جاهایی که نیاز به سرمایه گذاری دارد، می کشاند. از سوی دیگر کسانی که در این حوزه ها سرمایه گذاری می کنند انتفاع فوق العاده ای را از بابت سرمایه گذاری در حوزه های معدن و صنایع معدنی و عناصر استراتژیک حاصل می کنند. تجلی اولین شرکت پروژه محور سهامی عام است که در کشور تاسیس شده و مجوز خود را از سازمان بورس اوراق بهادار گرفته است و تاسیس این شرکت یکی از افتخارات شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات بوده است که با توجه به نیروهای حرفه ای که در این شرکت هستند، موفق شدیم این اقدام مهم را انجام دهیم و راه را برای سایر شرکت ها و سایر صنایع دیگر که بتوانند از طریق بازار سرمایه مبادرت به تامین مالی بکنند، باز کنیم.
وی افزود: باعث افتخار است که عمده سهامداران ما بازنشستگان صنعت فولاد هستند و خوشحال هستیم توانستیم نتیجه اعتمادشان را به شرکت پاسخ دهیم.
این مقام مسئول در پایان گفت: امیدوارم امسال با توجه به فعالیت های در دست اجرا و روند پیشرفت پروژه ها بتوانیم خبرهای خوبی را برای سهامداران خود داشته باشیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید