Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وجود رانت، بلای جان صنعت سرب و روی

وجود رانت، بلای جان صنعت سرب و روی

رئیس هیئت مدیره انجمن سرب و روی ایران از وجود رانت در صنعت سرب و روی و آسیب جدی آن به فعالان اصلی این صنعت خبر می دهد.

     یوسف مرادلو ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: صنعت روی زنجان که مهمترین صنعت استان زنجان است باید مورد حمایت جدی مسئولان استان و کشور قرار گیرد، چرا که این صنعت امروز توانسته بر مشکل غلبه کند و افراد زیادی را جذب بازار کار کند.

     وی با اشاره به اینکه صنعت سرب و روی به علت بی توجهی مسولان به این صنعت می نالد، اظهار داشت : لازمه توسعه صنعت سرب و روی توجه ویژه مسولان و حمایت جدی از این صنعت است، چرا که تفکر و توجه و تصمیمات مسئولان دولتی تاثیرات مستقیمی در سرنوشت این صنعت ایفا می کند.
رئیس انجمن سرب و روی ایران وجود رانت و تبعیض در صنعت سرب و روی را بزرگترین آفت این صنعت برشمرد و تصریح کرد : با وجود همه این مشکلات، انجمن سرب و روی ایران با تمام توان با رایزنی ها و حضور در جلسات مسولین تلاش می کند که بر تمام مشکلات را مرتفع کند.

      مرادلو با اشاره به شعار شایسته سالاری دولت و نظام گفت: هر کس باید نان توان و عرضه مدیریتی خود را بخورد و امروز با وجود موانع زیاد در صنعت سرب و روی هرکس با روش های مدیریتی ناب خویش تلاش می کند در عرصه فروش و بازاریانی با ارائه کالای با کیفیت توان مدیریتی خود را نشان دهد، که مدیران صنعت سرب و روی تا به حال رد پای مطلوب و درخشانی از خود در این حوزه به یادگار گذاشته اند و مسئولین نباید با دخالت خود کفه ترازو را به نفع جریان شخصی شرکت یا اشخاصی تغییر دهند که این بر خلاف شایسته سالاری است.

وی در ادامه عنوان کرد: صنعتگران بخش سرب و روی انتظار دارند که مسولان زمینه روشی را که بر پایه رقابت سالم نیست ، از دستور کار خارج کنند.

      مرادلو افزود: هیچ کالایی در کشور با توجه به سیاست های موجود به صورت تحمیلی به مصرف کننده عرضه نمی شود و در تمامی زمینه ها مصرف کننده حق انتخاب دارد و اینکه مصرف کننده ای را وادار کنند کالایی بی کیفیت با شرایط نامطلوب و خارج از عرف متعارف را از جایی خرید کنند، غیر اخلاقی و غیر عقلایی و غیر قانونی است و ایجاد رانت می کند که در صنعت روی متاسفانه اینگونه است.

     رئیس انجمن سرب و روی ایران خاطر نشان کرد: امروز ما با سابقه بسیار کم در این صنعت با بزرگنرین کشورهای دنیا رقابت می کنیم و گوی سبقت را ازآنها ربوده ایم و بسیاری از کشورها به دنبال تجربیات ما در این صنعت هستند.
مرادلو با اشاره به اینکه در هرجا جلسه ای در خصوص مسائل مرتبط با این صنعت برگزار می شود باید نماینده انجمن سرب و روی ایران حضور داشته باشد یادآور شد : تمام مدیران استان در راستای تعامل هر چه بهتر صنعت با سایر بخش های جامعه باید از همکاری انجمن سرب و روی بهره ببرنند و این انجمن آماده همکاری و مشارکت با بخش های اداری و سایر بخش های مرتبط با صنعت است.

     وی با بیان اینکه مدیران بخش دولتی باید ما را دوست خود در توسعه برنامه های خود بدانند گفت : با توجه به اینکه توسعه اقتصادی هر کشور در گرو توسعه تشکل ها و تشکل گرایی است، دولتمردان باید بدانند ما دوست آنها در پیشرفت کشور بوده ، هستیم و خواهیم بود و تاکنون نیز انجمن سرب و روی ایران همکاری های خوبی در توسعه برنامه های مختلف از خود نشان داده است و بنابر این ما صنعت گران ، مشاوران بی جیره و مواجب و همیشه آماده نهادهای دولتی و نظارتی هستیم .

     رئیس انجمن سرب و روی ایران تصریح کرد : مشکلاتی که در صنعت سرب و روی وجود دارد نسبت به سایر صنایع معدنی از جمله آهن و فولاد بسیار بالاست چرا که انحصار آهن و فولاد در دست خود دولت است و مقایسه بخش صنعت و معدن سرب و روی با فولاد خصوصا چگونگی تامین مواد اولیه و نحوه قیمت گذاری آن به راحتی می توان به تبعیض نگاه و تفاوت رفتار پی برد.

     مرادلو با اشاره به اینکه صنعت سرب و روی فواید بسیاری در زندگی امروزه و مدرن بشر دارد ابراز داشت : امروز متاسفانه از کلیه ظرفیت های این صنعت در کشور استفاده نمی شود و تنها از ظرفیت بسیار اندک این صنعت بهره برده می شود و شایسته است مسولان عالی استان و کشور توجه ویژه ای به این امر داشته باشند ، چرا که این صنعت امروز بار عظیمی از دوش دولت برداشته است و به توسعه بیش از پیش کشور کمک کرده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید