Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ارائه جدیدترین روش‌های علمی دنیا در iMat ۲۰۱۷

ارائه جدیدترین روش‌های علمی دنیا در iMat ۲۰۱۷

دبیر ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat 2017) گفت: کارگاه‌های این کنفرانس براساس نیازسنجی صورت گرفته در صنایع، برگزار می‌شود.

محمدتقی صالحی درباره برگزاری ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat 2017) و تاثیر آن در توسعه صنعت متالورژی اظهار کرد: این کنفرانس جزو نخستین کنفرانس‌هایی است که در زمینه متالورژی و ریخته‌گری هر ساله برگزار می‌شود. برگزاری این کنفرانس باعث شده تا مجموعه‌ای از محققان نتایج کار خود را در آن به اشتراک گذاشته و بتوانند در سال‌های آینده از نتایج یکدیگر استفاده کنند. جالب است بدانید که این کنفرانس از زمان دانشجویی بنده برگزار می‌شد.

وی اضافه کرد: کلیه متالورژها، ریخته‌گران و مهندسان مواد در این کنفرانس حضور دارند، زیرا پیشتر 2 کنفرانس در سال برگزار می‌شد اما چند سالی است که این دو کنفرانس به صورت مشترک برگزار می‌شود. همچنین ششمین سالی است که به صورت بین المللی برگزار می‌شود. این یعنی نتایج بدست آمده در سطح بین‌المللی است.

به گفته صالحی؛ نتایج تحقیقات سالانه در صنعت متالورژی در این کنفرانس ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد. بطورکلی هدف اصلی از برگزاری چنین کنفرانس‌هایی ارائه روش‌های جدید و بحث و گفت‌وگو درباره تحقیقاتی است که طی سال انجام شده‌است.

نتایج ارائه شده در این کنفرانس توسط محققان به اشتراک گذاشته می‌شود تا فعالان این صنعت بتوانند از آنها استفاده کنند.

در سال‌های گذشته تحریم‌ها بر میزان استقبال کشورهای دیگر از این کنفرانس تاثیرگذار بود، صالحی در این باره گفت: چند سالی است که این کنفرانس بین‌المللی برگزار می‌شود، در سال‌های تحریم، میزان مشارکت کم بود اما قسمت ملی کنفرانس به قوت خود برگزار می‌شد.

وی با اشاره به کارگاه‌های برگزاری در حاشیه ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat 2017) اظهار کرد: این کارگاه‌ها بیشتر برای فعالان صنعتی برگزار می‌شود. ابتدا در ارتباط با صنایع نیاز‌سنجی صورت می‌گیرد، سپس متخصصان مربوط به این نیازها از داخل و خارج از کشور انتخاب می‌شوند، متخصصانی که در حوزه ‌خود نخبه بوده و از آنها برای حضور در این کارگاه‌ها دعوت می‌شود. در واقع این ورک‌شاپ‌ها براساس نیاز روز صنایع برگزار می‌شود.

صالحی بیان کرد: در حال حاضر تعداد کارگاه‌هایی که در ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat 2017) برگزار می‌شود مشخص نشده، اما مکاتبات لازم برای نیاز سنجی‌ها انجام شده است. تعداد این کارگاه‌ها بستگی به میزان ثبت‌نام‌ها و تعداد قطعی حاضران در کنفرانس مشخص می‌شود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید