Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مسائل زیست محیطی و تولید فولاد سبز

مسائل زیست محیطی و تولید فولاد سبز

اندیشه فولاد سبز رنگ واقعیت می گیرد
طیب‌نیا(مدیرعامل فولاد مبارکه) در نشستی گفت: فولاد مبارکه اهداف بلندپروازانه‌ای را برای خود ترسیم کرده است و می‌خواهد شهروند شرکتی مسوولیت‌پذیر برای خلق آینده‌ای بهتر باشد. به همین خاطر است که معتقدیم شرکت‌های بزرگ مثل فولاد مبارکه باید نقش پیشران کشور را ایفا کنند.وی خاطر نشان کرد: فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی و آفریقایی وجود دارد اما برای استفاده درست از این ظرفیت‌ها باید شرکت‌های فعال در این حوزه در کنار هم باشند تا بتوانند شرکت‌هایی جهان‌تراز داشته باشند. البته امروز نیز فولاد مبارکه به عنوان سازمانی جهان‌تراز محسوب می‌شود اما اگر بخواهیم ابعاد مختلف رقابت‌پذیری را داشته باشیم باید بزرگتر شویم تا بتوانیم با رقبای جهانی خود رقابت کنیم.مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: ما باید امانتدار خوبی برای میلیون‌ها سهامدار خُرد، شرکای تجاری و ذی‌نفعان خود باشیم و با ایجاد تعامل دو طرفه میان مشتریان و ذی‌نفعان برنامه‌های پیشرفت را اجرا نماییم.وی خاطرنشان کرد: وجه تمایز فولاد مبارکه با سایر مجموعه‌ها این است که برخی از مجموعه‌ها گاهی با ۷۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و این در حالی است که شرکت فولاد مبارکه همواره با ۹۵ درصد ظرفیت تولید فعالیت داشته و سودآوری و نقش‌آفرینی فولاد مبارکه در صنعت کشور به همین دلیل است.
وی با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل و هزینه بالای آن در ایران اظهار کرد: حمل‌ونقل در ایران معضلی جدی است که باعث می‌شود نتوانیم با کشورهای دیگر رقابت کنیم. چین یک کشتی ۴۰۰ هزار تنی سنگ آهن از استرالیا و برزیل را با هزینه ۵ دلار به ازای هر تن به کشورهای دیگری حمل می‌کند و این در حالی است که جابه‌جایی سنگ آهن از استان یزد به استان اصفهان حتی با ۱۰ دلار نیز امکان‌پذیر نیست.مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به اهمیت مسائل زیست محیطی و تولید فولاد سبز گفت: این مساله در ایران چندان پررنگ نشده است اما ما به عنوان شرکت‌های پیشتاز به این موضوع توجه کرده و استانداردهای لازم را برای آن تدوین کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: در این مسیر چالش‌های جدی مثل افزایش شدید رقابت، افزایش محدودیت منابع به واسطه افزایش ظرفیت تولید، چالش تامین انرژی، آب، برق و گاز و افزایش هزینه‌بهای آن، مسائل زیست محیطی و همچنین متناسب نبودن اکتشافات در حوزه معادن با نیاز پایین‌دست وجود دارد.
وی بیان کرد: باید ابتدا ظرفیت‌های موجود شناسایی شود. جلوگیری از رقابت‌های کاذب در شرکت‌های گروه یکی از موارد مهم است که باید با تعامل با یکدیگر آن‌ها را حذف کرد. عمده سرمایه‌گذاری ما در زنجیره فولاد است و نوساناتی در بازه‌های زمانی مختلف وجود دارد. بنابراین لازم است به بازارهای جدید ورود پیدا کنیم تا بتوانیم پایداری خود را افزایش دهیم. باید سرمایه‌گذاری اولیه در حوزه‌های جدید مثل طلا، نیکل و به طور کل فلزهای کم‌یاب انجام شود تا در نهایت پایداری در کسب‌وکارها افزایش یابد. محمد یاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، اظهار کرد:فضای رقابتی ایجاب می‌کند که در مسیر حفظ و توسعه مزیت‌های رقابتی فعلی و ایجاد مزیت‌های جدید گام برداریم. در این فضای رقابتی صرفا حرکت کردن نمی‌تواند برای ما ثمرات خوبی داشته باشد و باید حرکت خود را در قالب گروه‌های کسب و کار انجام دهیم. وی افزود: باید با شناسایی مزیّت‌ها، گروه و زنجیره‌ای که در آن قرار داریم را توانمند، از رقابت‌های کاذب پیشگیری و آن را به افزایش همکاری تبدیل کنیم؛ ورود به حوزه‌های جدید کسب‌وکار که روز گذشته هم مطرح شد یکی از موضوعات مهم است و به همین خاطر با توجه به ظرفیّت‌های جدیدی که در ایران وجود دارد لازم است به آن‌ها ورود کنیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید