Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
خودروهای برقی در عربستان

خودروهای برقی در عربستان

افتتاح اولین کارخانه خودروهای برقی در عربستان

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خودروسازی لوسید اولین کارخانه بین المللی خودروهای برقی را در عربستان سعودی افتتاح کرد. شرکت خودروسازی لوسید، سازنده خودروهای الکتریکی اعلام کرد که اولین کارخانه تولید بین‌المللی خود را در شهر جده عربستان سعودی بر اساس قراردادی که برای پیشبرد فشار برق این کشور خاورمیانه طراحی شده افتتاح کرده است.
لوسید سال گذشته برنامه‌هایی را برای کارخانه جده اعلام کرد و گفت که پادشاهی سعودی توافق‌نامه‌ای را برای خرید ۱۰۰ هزار خودرو از این شرکت طی ۱۰ سال امضا کرده است. صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی، بزرگترین سهامدار لوسید، وظیفه هدایت برنامه بلندپروازانه پادشاهی برای کاهش وابستگی به درآمد نفتی را بر عهده گرفته است زیرا این کشور وارد صنعت خودروهای برقی تحت سلطه کشورهایی مانند چین و ایالات‌متحده می‌شود.
عربستان در سال ۲۰۲۲، اولین برند خودروی برقی Ceer را ارائه و ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اعلام کرد. طبق گزارش‌ها، رهبر صنعت تسلا نیز در حال مذاکره اولیه برای راه‌اندازی یک کارخانه تولیدی در عربستان سعودی است. همچنین صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان که کمی بیش از ۶۰ درصد از شرکت خودروهای برقی را در اختیار دارد در ماه مه با سرمایه گذاری ۱.۸ میلیارد دلاری به عنوان بخشی از عرضه سهام خصوصی لوسید در ماه مه موافقت کرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید