Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افت ۱۵ درصدی سرانه مصرف فولاد ایران

افت ۱۵ درصدی سرانه مصرف فولاد ایران

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: براساس بررسی روند مصرف فولاد در کشورهای مختلف، در دوره 6 سال گذشته، سرانه مصرف فولاد ایران به میزان 15 درصد افت داشت و به رقم 238.7 کیلو گرم رسید .

میزان سرانه مصرف فولاد در خاورمیانه در این مدت 252 کیلوگرم ثبت شده، به این ترتیب جمهوری اسلامی به میزان 13.3 کیلوگرم کمتر است .

** ایران در رتبه چهاردهمین فولاد ساز
برپایه بررسی انجمن یاد شده، جمهوری اسلامی در جایگاه جهانی چهاردهمین فولاد ساز قرار دارد و این رتبه درحالی احراز شده که از کشورهای فرانسه و انگلیس در ابن بخش پیشی گرفته است .

** جمهوری اسلامی بیستمین صادرکننده فولاد
انجمن مزبور در مطالعات خود، ایران را به عنوان بیستمین صادرکننده فولاد معرفی کرده و این درحالی است که کشورهای اوکراین و ترکیه به ترتیب با رتبه های هفتم و دهم جهانی جایگاه بهتری نسبت به کشورمان دارند.
سال 1394 جمهوری اسلامی در یک رخداد تاریخی برای نخستین بار از زمان فعالیت در زمینه فولاد ( نیمه دهه 40 شمسی ) 4.2 میلیون تن صادرات داشت و پارسال نیز به رقم 5.5 میلیون تن رسید .

** شتاب رشد تولید فولاد
آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان می دهد که در چهارماه 2017 ( 11 دی 95 تا 10 اردیبهشت 96 ) تولید شمش فولاد سازان نسبت به دوره مشابه در سال 2016 رشد 14.3 درصدی داشته و در عین حال در دوره سه ماهه سال میلادی جاری نیز در مقایسه با دوره مشابه 2016 رشد 15 درصدی را ثبت کرد .
برپایه جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران نیز در فروردین امسال یک میلیون و 734 هزار تن فولاد خام تولید شد که نسبت به ماه مشابه در سال 95 رشد 15 درصدی را ثبت کرد .

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید