Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افت تولید مس یکی از کمپانی‌های شیلی

افت تولید مس یکی از کمپانی‌های شیلی

کودلکو، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان اعلام کرده است که، در نه‌ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ دو درصد کاهش تولید مس داشته است.

این کمپانی همچنین اعلام کرد که تولید کمپانی با احتساب سهام کودلکو از تولیدAnglo American Sur و تولید معدن El Abra، برابر با ۴۲۱ هزار تن مس تصفیه‌شده در سه‌ماهه سوم سال جاری بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، افت ۱۰/۸درصدی را نشان می‌دهد.

​حجم فروش در سه‌ماهه سوم سال نیز کاهش یافته است و از رقم ۴۶۳ هزار تن در سال قبل با ۲/۴درصد افت به ۴۵۳ هزار تن رسید. بااین‌حال، کمپانی کودلکو در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر، بالغ بر ۱/۳۵میلیون تن مس تصفیه شده صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶/۳درصد رشد داشته است.

کمپانی کودلکو درآمد خود برای بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر را ۸/۴۱میلیارد دلار گزارش کرد که از درآمد ۷/۶۱میلیارد دلار متعلق به دوره مشابه سال گذشته پیشی گرفته است، اما درآمد قبل از کسر سود، مالیات و استهلاک از رقم ۳/۶۴میلیارد دلار به ۳/۵۴میلیارد دلار کاهش یافته است.

کودلکو، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان است که هفت معدن در کشور شیلی در اختیار دارد و هر کدام از این معادن دارای عملیات‌های ذوب هستند و علاوه بر این، کودلکو یک واحد ذوب مستقل دیگر نیز در اختیار دارد. خرابی یکی از کنورتورها در ماه سپتامبر، باعث کاهش تولید در سه‌ماهه سوم شد.

وقفه‌های تولیدی کمک کرد تا در دوره‌ مذکور، تعرفه‌های ذوب و پالایش مس افزایش یابد. ارزیابی تعرفه‌های ذوب و پالایش مس در بازار آسیا - اقیانوسیه توسط موسسه Fast-Markets طی ماه‌های جولای تا سپتامبر به‌طور میانگین ۸۴/۵۰دلار به ازای هر تن کنسانتره و ۸/۴۵ سنت در هر پوند مس بود که نسبت به تعرفه‌های ۷۲/۳۷دلار در هر تن و ۷/۲۴سنت در هر پوندِ مشاهده‌شده در سه‌ماهه دوم و ۸۲/۸۵دلار در هر تن و ۸/۲۹سنت در هر پوند در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت را تجربه کرده است.

شاخص تعرفه ذوب و پالایش مس در تاریخ ۱۵ نوامبر برابر با ۸۶/۸دلار در هر تن کنسانتره و ۸/۶۸سنت در هر پوند مس گزارش شد که نسبت به شاخص ۸۹ دلار در هر تن و ۸/۹سنت در هر پوند در اواسط ماه اکتبر که بالاترین نرخ سال بوده است کاهش چشمگیری داشته است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید