Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
دلار و دروغ ، دشمنان اقتصاد ملی

دلار و دروغ ، دشمنان اقتصاد ملی

رضا بوستانی، اقتصاددان معتقد است : قیمت دلار تحت تاثیر عدم اطمینان است و اکنون عدم اطمینان به قدری زیاده شده که نمی‌توان هیچ سقفی برای نرخ ارز تعیین کرد.

رضا بوستانی، اقتصاددان در گفتگو با تجارت‌نیوز در مورد آینده قیمت دلار می‌گوید: قیمت دلار تحت تاثیر عدم اطمینان است و این عدم اطمینان به قدری زیاده شده که نمی‌توان هیچ سقفی برای نرخ ارز در نظر گرفت و گفت چقدر نسبت به نرخ‌هایی که در حال حاضر در بازار مشاهده می‌کنیم بیشتر خواهد شد.

وی ادامه می‌دهد: عدم اطمینانی که در اقتصاد وجود دارد از دو بخش حقیقی و پولی اقتصاد نشات می‌گیرد. در بخش حقیقی اقتصاد مساله تحریم‌ها و کاهش احتمالی صادرات نفت و در بخش پولی اقتصاد عدم اطمینان موجود در آن است که بر افزایش قیمت ارز تاثیر می‌گذارد.

بوستانی می‌افزاید: در حال حاضر حجم زیادی از دارایی‌های نقد مثل سپرده‌های بانکی نزد خانوارها و بنگاه‌ها وجود دارد که به واسطه اینکه انتظارات قیمتی‌شان بالا رفته ممکن است آن را به دارایی‌های واقعی دیگری مثل دلار یا مسکن تبدیل کنند که این باعث می‌شود قیمت دلار بالا رود.

این اقتصاددان خاطر نشان می‌کند: به طور کلی افزایش قیمت دلار ریشه در مساله کاهش صادرات نفت در بخش حقیقی اقتصاد و مساله عدم اطمینان در بخش پولی دارد و در حال حاضر هیچ لنگری برای قیمت‌ها وجود ندارد. اگر یک لنگر قبلا داشتیم که آن هم نرخ دلار بود الان همان یک لنگر نیز از بین رفته است.

این اقتصاددان درباره آینده قیمت دلار می‌گوید: انتظارات قیمتی در سطح خاصی تثبیت نشده و به همین خاطر در حال حاضر نمی‌توان گفت قیمت دلار بر روی چه عددی تثبیت می‌شود و بازار چه زمانی به ثبات می‌رسد.

بوستانی در پایان خاطرنشان می‌کند: بالاخره قیمت دلار به یک نرخی می‌رسد که بعد از آن دیگر کسی علاقه‌ای به مبادله ندارد ولی اینکه این نرخ کجاست با توجه به ناشناخته بودن انتظارات و اینکه در کجا این انتظارات متوقف می‌شود نمی‌توان هیچ پیش‌بینی ارائه داد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید