Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
جدال در معدن مس اسپنس پایان گرفت

جدال در معدن مس اسپنس پایان گرفت

به گزارش متال آنلاین، بعد از هفته‌ها، جدال و درگیری بین کارگران معدن مس اسپنس و شرکت بی اچ پی، یکی از غول‌های معدنکاری در شیلی و در جهان، پایان گرفت.

به گزارش متال آنلاین، کارگران معدن اسپنس شرکت بی‌ اچ پی، بعد از هفته‌ها کشمش و درگیری، با این شرکت به توافق رسیدند. این توافق نگرانی‌هایی که در خصوص متوقف شدن تولید مس و محدودتر شدن عرضه مس در جهان ایجاد شده بود را، برطرف خواهد کرد.

خاطر نشان می‌کنیم، نزدیک به یک ماه است که کارگران معدن اسپنس و اسکوندیدای شرکت بی اچ پی، برای عقد قرارداد جدید و افزایش مزایای خود، دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند. شعله اعتصاب کارگران نیز، زمانی بیشتر شعله‌ور شد که شرکت بی‌ اچ پی، برای حفظ تولید خود، کارگران جایگزین را بجای آنها به کار گرفت. این جدال‌ها، ترس از کمبود بیشتر مس در بازار جهانی را تشدید کرد، چراکه بحران کووید-19 به اندازه کافی عرضه جهانی مس را با اختلال مواجه کرده است و ظرفیت اختلال جدی دیگری را ندارد.

شایان ذکر است، شرکت بی‌ اچ پی در هفته گذشته اعلام کرد که، اعتصاب کارگران در معادن مس اسپنس و اسکوندیدا، هنوز تاثیری در تولید نداشته است. این مهم، احتمالا به علت به کارگیری کارگران جایگزین رخ داده است.

طبق سندی که اتحادیه ارائه کرده است، حدود 92 درصد از 1079 پرسنل این مجموعه، در روز پنجشنبه، رای به پذیرفتن این قرارداد داده‌اند. خاطر نشان می‌کنیم، کارگران، پیشنهاد قبلی را رد کرده بودند.

لازم به ذکر است، هنوز توافقی بین کارگران معدن اسکوندیدا و شرکت بی‌ اچ پی، صورت نگرفته است و توافق صورت گرفته فقط بین کارگران معدن اسپنس و شرکت بی‌ اچ پی، می‌باشد.

معدن اسپنس از معدن اسکوندیدای شیلی، که بزرگترین کانسار مس در جهان می‌باشد، کوچکتر است، اما قرارداد دستمزد آنها ممکن است برای مذاکراتی که در این ماه در اسکوندیدا آغاز می‌شود، مفید باشد.

خاطر نشان می‌کنیم، در سال 2017، اعتصاب 44 روزه در اسکوندیدا، بازار مس را دچار اختلال کرده بود.

در حال حاضر، شیلی در حال دست و پنجه نرم کردن با تعداد زیادی از فرآیندهای چانه‌‌زنی دسته جمعی در صنعت معدن، است.

لازم به ذکر است، فرآیند چانه‌زنی دسته‌جمعی، فرآیندی از مذاکره بین کارفرمایان و گروهی از کارگران در جهت تنظیم دستمزد کار، شرایط کاری، مزایا و جنبه‌های دیگر مزد کارگران و حقوق برای کارگران است. توافقنامه‌های جمعی که توسط این مذاکرات به دست می‌آید، معمولا مقیاس‌های دستمزد، ساعات کار، آموزش، بهداشت و ایمنی، اضافه کاری، مکاتبات شکایات و حقوق شرکت در محل کار یا امور شرکت را، تعیین می‌کنند.

مذاکرات مربوط به دستمزد در معادن شیلی، در حالی صورت می‌گیرد که معاملات مس با قیمت‌های بی‌سابقه‌ای انجام می‌گیرد و تقاضای جهانی نیز برای آن بسیار بالاست.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: شنبه 22 خرداد 1400 - 14:58
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 2152
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید