Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
لزوم بکارگیری دیپلماسی فولادی در مقابل اقدام احتمالی اروپا

لزوم بکارگیری دیپلماسی فولادی در مقابل اقدام احتمالی اروپا

به دلیل زیاد نبودن صادرات سنگ آهن ایران و همچنین روند نزولی صادرات سنگ آهن ایران، پلتس در نهایت از انجام این کار منصرف شد و در عوض این احتمال وجود دارد که در آینده شاخصی را برای قیمت فولاد ایران ارائه کند

در دو ماهه نخست امسال نیز حدود 700 هزار تن صادرات فولاد داشتیم که رقم بسیار خوبی است. ضمن اینکه صادرات فولاد ایران سال قبل هم رکورد زد.

او با بیان اینکه عمده صادرات فولاد ایران بیشتر محصولات ابتدایی مانند شمش و ورق‌ کربنی است, گفت: باید تلاش کنیم در یک برنامه زمان‌بندی شده صادرات فولاد کشور را به سمت فولادهای با ارزش افزوده بالاتر هدایت کنیم. این در حالیست که یکی از بیشترین واردات ما در حوزه فولاد نیز فولاد آلیاژی هستند.

این تحلیل‌گر بازار فولاد در پاسخ به سوالی در خصوص خطر تعرفه ضددامپینگ اروپا روی واردات فولاد از ایران توضیح داد: این اتفاق برای صنعت فولاد ایران خطرناک خواهد بود و ایران باید در این زمینه کاملا فعال عمل کند. با مذاکره با طرف‌های اروپایی می‌توان این خطر را برطرف کرد. ضمن اینکه ایران می‌تواند در صورت اقدام اروپا دست به اقدام متقابل زده و به نوعی مقابله به مثل کند. بنابراین در پیش گرفتن دیپلماسی فعال فولادی در شرایط کنونی ضرورت دارد.


وی افزود: در صورتی که ایران (فولاد مبارکه) در مجتمع فولادی ایلوا در ایتالیا سرمایه‎گذاری کند، می‌توانیم جاپای محکمی در صنعت فولاد اروپا داشته باشیم. البته باید دید این اتفاق می افتد یا خیر.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید