Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
۲ عامل مؤثر در تعیین قیمت مس

۲ عامل مؤثر در تعیین قیمت مس

قیمت مس در هفته گذشته، به‌رغم افت ۱۵ هزار دلار بر تنی موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن، نزدیک به ۲.۵ درصد افت کرد و به سطح ۶ هزار و ۸۰۰ دلار بر تن تنزل یافت.

با افزایش ۰.۲۵ درصدی شاخص ارزش دلار، مس با قیمت کمتر از ۷ هزار دلار بر تن معامله شد. این امر در حالی بود که نزدیک به ۴ هزار و ۱۷۵ تن از موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن در این روز کاسته شد. میزان افت قیمت مس طی روز دوشنبه برابر با ۰.۷ درصد بود. همانطور که بیان شد، ارزش دلار در ابتدای هفته‌ای که گذشت، شاهد رشد بود که به حدود ۹۳.۸۱ واحد رسید. در روز دوشنبه، نزدیک به ۱۴ هزار تن از حواله‌های مس در انبارهای بورس فلزات لندن، باطل شد.

روز سه‌شنبه، تحت تأثیر جو روانی مثبت در بازار که ناشی از قوانین سخت‌گیرانه‌تر واردات قراضه و ضایعات فلزات غیرآهنی به چین و کاهش موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن،قیمت مس افزایش یافت و این رشد که حدود ۱.۶ درصد بود، باز هم قیمت مس را بالای سطح ۷ هزار دلار بر تن نشاند. موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن در این روز، افت یک هزار و ۹۰۰ تنی داشت اما همچنان بیش از ۲۸۰ هزار تن ذخیره موجود بود. شاخص ارزش دلار نیز در روز سه‌شنبه، بر اثر افت ۰.۱۶ درصدی به حدود ۹۳.۶۶ واحد رسید که خود عامل تقویت قیمت مس در معاملات این روز محسوب می‌شود.

روز چهارشنبه، بازار مس به‌رغم افت موجودی انبار بورس فلزات لندن، کاهش حدودا ۱.۴ درصدی را تجربه کرد و باز هم به زیر سطح ۷ هزار دلار بر تن افت کرد. دلیل این امر، افزایش میزان فروش از سوی سرمایه‌گذاران گزارش می‌شود که احتمالا به سبب بهره‌مندی از قیمت بالای مس بود. گفتنی است که تغییرات ارزش دلار و نرخ تسعیرها از عوامل ایجاد وضعیت فروش یا خرید در بازار است که در این روز برای مس، وضعیت فروش را رقم زد. موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه، حدود ۲ هزار و ۱۵۰ تن کاهش یافت که نهایتا موجودی انبار این فلز سرخ از سطح ۲۸۰ هزار تن کمتر شد.

میزان حواله‌های باطل شده در روز چهارشنبه، برابر با ۱۳ هزار و ۹۷۵ تن بود که از بوسان و گوانگ‌یانگ گزارش شد. این میزان حواله‌های باطل شده در این روز در حالی به وقوع پیوست که در روز سه‌شنبه، حجم حواله‌های باطل شده به ۱۳ هزار و ۳۲۵ تن رسید و در روز دوشنبه برابر با ۱۴ هزار و ۱۵۰ تن اعلام شده بود. شاخص ارزش دلار نیز در این روز با افت اندک ۰.۰۹ درصدی برابر با ۹۳.۵۸ واحد بود. هر بشکه نفت خام برنت نیز در این روز با حدود ۰.۷۹ درصد افزایش با قیمتی معادل ۵۸.۰۶ دلار، معامله شد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید