Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نابودی روش‌های سنتی معدن

نابودی روش‌های سنتی معدن

از بین رفتن روش‌های سنتی معدن

درحالیکه امروزه دانش‌بنیان‌ها بسیار مهم هستند اما متاسفانه بخش معدن سهم بسیار ناچیزی در این حوزه داشته است. تا وقتی شرکت‌های معدنی، دانش‌بنیان‌ها را سد راه خود می‌دانند و در برابر آنها مقاومت ‌کنند، تنها رونق توسعه است که به تعویق خواهد افتاد. در حالی‌که شرکت‌های استارت‌‌آپی در شرایط شیوع ویروس کرونا انواع خدمات رفاهی را ارائه می‌دهند باید در زمینه معدن نیز ورود کرده و به حل مشکلات کمک کنند. در واقع فعالان معدنی ناچار هستند که برای رونق بخش معدن به سمت توسعه استارت‌آپ‌ها حرکت کنند. این دانش‌بنیان‌ها می‌توانند در بحث رشد تکنولوژی،‌ تولید قطعات، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و در نهایت کاهش قیمت‌ها نقش بسیار خوبی داشته باشند. متاسفانه هرچند شعارهای زیادی در حمایت از دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها در کشور شنیده شده، اما در عمل کار چندانی انجام نشده است. در واقع حمایتی که انتظار می‌رفت از شرکت‌های دانش‌بنیان اعمال شود، دیده نشده و اگر هم کاری صورت گرفته بسیار جزئی بوده است. از آنجا که شرکت‌های دانش‌بنیان موجود اغلب کم‌توان بوده‌اند، آن‌طور که باید و شاید نتوانسته‌اند نقش کمک‌رسان را ایفا کنند. هرچند بعد از تحریم‌ها از نظر روانی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور بیشتر شده‌، اما مشکل اغلب آنها کمبود نقدینگی است. در واقع افراد دانشمند اغلب سرمایه‌دار نیستند و منابع مالی کافی در اختیار ندارند. به این ترتیب برای اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان جایگاه واقعی و موثر خود را بیابند باید از نظر مالی مورد حمایت دولت قرار گیرند.

 به گزارش پایگاه خبری متال آنلاین، استاندار کرمان در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی معدن ، گفت: باید کار علمی متناسب با دنیا داشته باشیم وگرنه با شیوه‌های قدیمی و دانش‌های بدون پژوهش و کار R&D مبتنی بر شرایط دنیا نمی‌توان کاری انجام داد تا شرکت‌های دانش‌بنیان در همه صنایع از جمله صنایع صنعت و معدن و فولادی به عنوان برجسته‌ترین شرکت‌ها در این عرصه باشند. استاندار کرمان همچنین افزود: شرکت‌ها و صنایع بزرگ فعال در استان را ملزم به خرید قطعات مورد نیاز خود از قطعه‌سازان کرمانی کرده‌ایم. وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه بانک اطلاعاتی در زمینه نیازمندی‌ها و توانمندی‌های استان در حوزه صنعت و معدن نداریم گفت: بانک اطلاعات جامع نیازها و توانایی‌های استان توسط اتاق بازرگانی کرمان در حال انجام است و اطلاعات در حوزه SPX (نظام مبادلات پیمانکاری فرعی) جمع‌بندی شده است.

اهداف مدیران معدنی فراتر از بنگاهدار است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز با بیان اینکه معدن هم روزی تمام می‌شود و تجدیدناپذیر است گفت: مدیران بنگاه‌های معدنی و صنعتی استان رسالتی فراتر از بنگاهداری برعهده دارند.

 سیدمهدی طبیب‌زاده افزود: مدیران بنگاه‌های معدنی و صنعتی استان برای نسل آینده نیز مسوولیت دارند زیرا منابع بین نسلی در حال مصرف است و شرایط بهتر زیستن را باید برای آنان فراهم کرد. وی در عین حال با بیان اینکه معدن یک روزی تمام می‌شود و تجدیدناپذیر است و اقتصاد استان کرمان هم مبتنی بر این منابع قرار دارد تصریح کرد: سهم عمده درآمدهای استان کرمان اعم از درآمدهای مالیاتی، اشتغال و سرمایه‌گذاری‌ها از بخش معدن تامین می‌شود لذا باید اقتصاد را بر پایه دانش و فناوری استوار کرد و به سمت دانش‌بنیان برویم. رییس اتاق بازرگانی کرمان در ادامه بازارسازی برای واحدها و صنایع کوچک را راهکاری متحول کننده دانست و ادامه داد: معدن و صنایع معدنی فرصت بزرگی برای استان کرمان است و کرمان جزو معدود استان‌هایی به شمار می‌رود که در شرایط سخت تحریم سرمایه‌گذاری‌های سنگینی داشته است. وی همچنین با اشاره به اینکه انتقال آب از خلیج فارس اتفاقی عظیم بود و در عین حال با بیان اینکه در چند سال آینده با کمبود انرژی مواجه خواهیم شد گفت: باید تدبیری برای تامین انرژی اندیشیده شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید