Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
عامل سلب آرامش تولید کننده

عامل سلب آرامش تولید کننده

بی‌ثباتی اقتصادی و سلب آرامش تولیدکننده

باروتیان (مدیرعامل شرکت فولاد نورد) در گفتگو با متال آنلاین گفت: بی‌ثباتی اقتصادی باعث می‌شود تولیدکننده آرامش نداشته باشد و حتی از مسائل روزمره خود عقب بماند؛ در حالی که باید بتواند در یک فضای با ثبات و آرام برای افزایش تولید و توسعه برنامه‌ریزی کند. شرکت فولاد نورد باروتیان در حال احداث است و به زودی با اتمام عملیات ساخت، بهره‌برداری از آن آغاز خواهد شد. این شرکت در زمینه تولید محصولات فولادی فعالیت خواهد کرد و مهم‌ترین این محصولات نیز تسمه‌های فولادی خواهد بود و در کنار آن، تولید محصولاتی همچون تیرآهن، میلگرد و نبشی نیز صورت خواهد گرفت. برای کارخانه دو خط تولید هر یک با 500 تن ظرفیت در ماه در نظر گرفته‌ایم که به این ترتیب ظرفیت تولید سالانه این کارخانه به 12 هزار تن می‌رسد. وی افزود: خوشبختانه با توجه به مطالعاتی که انجام دادیم، مشخص شد بازار تسمه‌های فولادی در کشور ما از رونق خوبی برخوردار است و این محصول در بسیاری از صنایع کاربرد دارد؛ به طوری که صنایع بسیار بزرگی مانند نفت، گاز و پتروشیمی، ساختمان‌سازی، صنایع ماشین‌سازی و... از تسمه‌های فولادی استفاده می‌کنند.

وی همچنین عنوان کرد: مشکلاتی که تولیدکنندگان محصولات نوردی و حوزه مصرف ورق فولادی با آن مواجه هستند، به تامین ورق به عنوان ماده اولیه و بیشتر از آن، عدم ثبات قیمتی در این حوزه بازمی‌گردد. به طوری که ممکن است یک تولیدکننده حتی یکی دو ماه نتواند ماده اولیه خود را تامین کند که تبعات آن، عدم تولید و تعطیلی موقت کارخانه است. باروتیان ادامه داد: مشکل بزرگ‌تر تولیدکنندگان، عدم ثبات قیمتی به ویژه در حوزه ورق فولادی است زیرا تولیدکنندگان می‌توانند با عدم تامین مواد اولیه کنار بیایند یا حتی ماده اولیه خود را از بازار آزاد و موازی تامین کنند. در حالی که قیمت ورق پنج سال قبل حدودا دو هزار تومان به ازای هر کیلوگرم بود اما اکنون در بازار به قیمت بیش از 20 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم خرید و فروش می‌شود. وی اظهار کرد: با رشد قیمت‌ها در بازار، ممکن است تولیدکننده سرمایه و سپس فروش بیشتری داشته باشد اما نکته منفی آن بوده که این سرمایه بدون فعالیت ارزش یافته است و هزینه حاصل از فروش را باید دوباره برای تامین مواد اولیه اختصاص دهد.

وی همچنین تاکید کرد: تا زمانی که اقتصاد کشور به ثبات نرسد، هیچ تولیدکننده‌ای نمی‌تواند برای فعالیت کوتاه‌مدت خود برنامه‌ریزی کند. تولیدکننده در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی آرامش ندارد و تمام تلاش خود را برای حفظ وضع موجود به کار خواهد بست. بنابراین هیچ فضایی برای توسعه و خلاقیت تولیدی حتی برای محصولات جدید باقی نمی‌ماند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید