Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آمریکا آغاز تحریم‌های ۳ شرکت‌ معروف روسیه را به تأخیر انداخت

آمریکا آغاز تحریم‌های ۳ شرکت‌ معروف روسیه را به تأخیر انداخت

وزارت خزانه داری آمریکا به‌ اولگ دریپاسکا، سرمایه‌دار روسیه تا ۱۲ دسامبر مهلت داده بود سهام خود را در سه شرکت تحریم شده روسی کاهش دهد، ولی در بیانیه ای اعلام کرد که این زمان را تا هفتم ژانویه ۲۰۱۹ تمدید کرده است.

خزانه داری آمریکا دلیل این افزایش مهلت را اینگونه توضیح داد:« شرکتهای EN+، روسال و گزپائو در حال تغییرات اساسی مدیریتی هستند که نتیجه اش تغییر قابل ملاحظه در نحوه کنترل این شرکتهای تحریم شده است».
وزارت خزانه داری آمریکا در ماه آوریل، دریپاسکا و چند شرکتی که در آنها سهام زیادی دارد را تحریم کرد، دلیل آن هم «فعالیت‌های شرارت بار» روسیه و اتهام‌ جنایت های قبلی توسط خود دریپاسکا بوده است.
این تحریم‌ها که از زمان پیوستن کریمه به مسکو در سال 2004، سخت‌ترین تحریم‌ها بوده چند بار به تعویق افتاده است چون آمریکا منتظر بوده دریپاسکا سهامش را از این شرکت‌ها خارج کند تا دیگر تحت کنترلش نباشند.
روسال و EN+ در مذاکره با واشنگتن در مورد کاستن از تحریم‌های آمریکا در ماه‌های اخیر، مدیریت را طوری تغییر داده‌اند که ارتباطی با دریپاسکا نداشته باشد.
شرکت روسال جمعه گذشته اوجنی نیکیتین که از ماه مه رئیس اجرایی بود و قبلا سرپرستی بخش آلومینیوم را برعهده داشت را به عنوان مدیرعامل معرفی کرد. NE+ هم یک مدیر عامل جدید بر سر کار آورد.
طبق بیانیه‌ای در وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا، این اقدام در روز جمعه، مجوزهای مربوط به شرکت‌های تحریم شده را تمدید می‌کند تا بتوانند فعالیت‌های لازم برای پایان دادن به عملیات‌ها یا قراردادها را انجام دهند. این وزارتخانه همچنین مجوز های مربوط به نقل و انتقال‌های لازم برای تسویه بدهی‌ها، سهام و سایر دارایی‌ها را تمدید کرد.
نگرانی در مورد تاثیر تحریم ها بر راسول، بازار های آلومینیوم را آشفته کرد.
روسال دومین تولیدکننده بزرگ بعد از هانگکیاتوی چین است. شرکت بزرگ آلومینیوم ژاپن، UACJ در اوایل نوامبر اعلام کرد که در حال حذف روسال از لیست تولید کنندگان خود در سال 2019 است. علت آن هم عدم اطمینان به تحریم‌هاست.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید