Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وضعیت قطعی آب و برق

وضعیت قطعی آب و برق

قطعی برنامه‌ریزی‌شده آب و برق نداریم

الماس‌وندی(معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران) اعلام کرد: امسال در کشور قطعی برنامه‌ریزی‌شده آب و برق نخواهیم داشت. به گزارش صداوسیما، علیرضا الماس‌وندی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌‌‌های بی‌سابقه سال قبل و امسال، با تدابیر خوب و مناسبی که انجام شده است، امسال قطعی برنامه‌ریزی‌شده آب و برق نخواهیم داشت.معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: امسال با وجود کاهش ورودی یک‌میلیارد و ۶۰۰میلیون مترمکعبی آب به سد بزرگ کرخه در مقایسه با سال کم‌بارش سال قبل، قول می‌‌‌دهم مشکلی برای تامین آب در استان خوزستان نخواهیم داشت و با اضافه کردن مسیر رودخانه دز و تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب را با کیفیت بهتری تحویل خواهیم داد.
الماس‌وندی گفت: اقدام بهینه‌‌‌ای هم در بخش تامین آب برای دام‌‌‌های استان خوزستان انجام شده است که در این بخش هم مشکلی به وجود نیاید.
وی افزود: با وجود کاهش شدید بارش‌‌‌ها در استان تهران، در این استان نیز امسال قطعی آب نخواهیم داشت که این تامین آب با توجه به شرایط موجود، اقدام بسیار پیچیده، نادر و کم‌نظیری خواهد بود. الماس‌وندی همچنین درباره رهاسازی آب برای تولید برق در نیروگاه‌‌‌های برق آبی کشور هم گفت: مدیریت سدها در دولت سیزدهم عالی بوده و غیر از یکی دو مخزن، در دیگر سدهای برق‌آبی وضع ذخیره آب عالی است و امسال با فعالیت این نیروگاه‌ها، قطعی برق نخواهیم داشت. وی تصریح کرد: دولت قبل به جای استفاده کامل از نیروگاه‌‌‌های حرارتی و انجام تعمیرات به‌هنگام آن، متاسفانه در ماه‌‌‌های بهمن تا اردیبهشت با رها‌سازی آب سدها برق تولید می‌‌‌کرد که این کار موجب خالی‌شدن سدها شد، اما در دولت سیزدهم با مدیریت بهینه سدها، آب لازم برای تولید برق در نیروگاه‌‌‌های برق‌آبی ذخیره شده است که با فعالیت آنها مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت. معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: دولت سیزدهم تصمیم دارد ۱۰برابر بیشتر از دولت قبل در بخش آب سرمایه‌گذاری کند و باید ظرفیت کاری خود را ۱۰برابر کنیم تا مشکلات بخش آب، کاهشی شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید