Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
جنگ تجاری در وضعیت قرمز

جنگ تجاری در وضعیت قرمز

بعد از اعمال تعرفه‌ها از سوی دو ابر اقتصاد علیه یکدیگر، امریکا مجددا دست به کار شد و شرکت Huawei را به لیست سیاه خود اضافه کرد.

بعد از اینکه دو ابر اقتصاد دنیا تعرفه‌های خود را علیه دیگر افزایش دادند، امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت بزرگ فناوری‌های مخابراتی Huawei را به لیست سیاه خود اضافه کرده است و این کار باعث خواهد شد تا تجارت چینی‌ها با شرکت‌های امریکایی بسیار دشوار شود.

عمیق‌تر شدن تنش‌های امریکا و چین نگرانی‌های بسیاری را در مورد افت تقاضا بوجود آورده و منجر شده تا قیمت مس در بورس جهانی LME به شدت کاهش پیدا کند.

یک روزنامه مردمی چینی نوشته است:

"جنگ تجاری نمی‌تواند چین را پایین بکشد، این کار فقط باعث می‌شود که ما قوی‌تر شویم".

علی‌رغم اینکه قیمت آلومینیوم در روز جمعه کاهش پیدا کرده است اما بهترین رشد هفتگی را نسبت به 22 فوریه داشته است. این اتفاق به این دلیل رخ داده که کارخانه تولید آلومینا در چین تولیداتش را متوقف کرده است و منجر شده تا نگرانی‌های زیادی در مورد کسری موجودی بوجود آید.

ANZ در طی گزارشی گفت:

"بازار آلومینیوم در تنگنا خواهد بود. ما برآورد کرده‌ایم که در سال 2018 با کمبود حدود 1 میلیون تن مواجه بوده‌ایم و در حال حاضر، وضعیت تامین موجودی، احتمالا عمق این کسری را بیشتر خواهد کرد".

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید